TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradėtas tyrimas dėl Šiaulių apskrities policijos vadovo galimo viešųjų ir privačių interesų pažeidimo

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teisėjo plaktukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) 2011 m. liepos 26 d. posėdyje nusprendė pradėti tyrimą pagal Lietuvos policijos profesinės sąjungos pateiktą pareiškimą dėl Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko Egidijaus Lapinsko galimo viešųjų ir privačių interesų pažeidimo. Tai patvirtino Lietuvos policijos profesinės sąjungos interesus atstovaujantis advokatas Vidas Vilkas ir VTEK vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas.

Lietuvos policijos profesinė sąjunga prieš kelias savaites kreipėsi į VTEK po to, kai šalies spaudoje pasirodė pranešimai apie galimą Šiaulių policijos vadovų naudojimąsi tarnybine padėtimi ir Vidaus reikalų ministerija tame neįžvelgė pažeidimų.

Paaiškėjo, kad Šiaulių policijai vadovaujantis E.Lapinskas, eidamas Šiaulių apskrities VPK viršininko pareigas, kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę su prašymu perduoti jos žinioje esantį gyvenamąjį butą Šiaulių VPK, motyvuojant tuo, jog komisariate dirba 30 pareigūnų, neturinčių nuosavo būsto.

Vėliau šis prašymas buvo patenkintas ir Šiaulių savivaldybė perdavė VPK turėtą dviejų kambarių 100 kv.m. butą. Vėliau E.Lapinskas parašė prašymą jam skirti tarnybinį butą, žinodamas, kad pagal generalinio komisaro patvirtintą tvarką policijos įstaigų vadovai tarnybiniu butu aprūpinami prioriteto tvarka, t.y. į sąrašą įrašomi pirmieji. Dar vėliau tas pats E.Lapinskas Policijos departamento paprašė skirti pinigų šio buto remontui. Iš Policijos departamento buvo skirta daugiau kaip 68 tūkst. litų šio buto suremontavimui. Dar nepradėjus buto remonto darbų E.Lapinskas jau buvo įrašytas pirmuoju į sąrašą pareigūnų, kuriems suteikiami tarnybiniai butai.

Policijos pareigūnus vienijanti profesinė sąjunga, įtarusi E.Lapinską galimai supainiojus viešuosius ir privačius interesus, kreipėsi į Policijos departamentą ir Vidaus reikalų ministeriją prašydama pradėti tyrimą. Vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui pripažinus, kad E.Lapinskas nepažeidė viešųjų ir privačių interesų, profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Anot Dainiaus Gaižausko, nepriimtini tokie Šiaulių AVPK vadovo veiksmai, kai jis, žinodamas, jog policijoje yra sunki finansinė situacija, kad jo vadovaujami Šiaulių VPK pareigūnai yra prašomi išeiti po keliolika dienų nemokamų atostogų, kreipiasi į Policijos komisariatą skirti visai policijai priklausančių piniginių lėšų jam paskirto tarnybinio buto remontui. Tai neetiška ir mažų mažiausiai nesolidaru.

Anot Lietuvos policijos profesinės sąjungos interesus atstovaujančio advokato Vido Vilko, VTEK atliekamas tyrimas dėl E.Lapinsko veiksmų, susijusių su tarnybinio buto ir piniginių lėšų jo remontui skyrimu, galimai atskleis ir policijoje bei kitose vidaus reikalų įstaigose galiojančios tarnybinių butų skyrimo procedūros ydingumą.

Kreipimąsi į VTEK pasirašęs Dainius Gaižauskas pripažįsta, kad Vidaus reikalų ministerijos atliktas patikrinimas, dėl kurio abejonių kilo VTEK, šiuo atveju apsunkina galimybes priešintis dvigubiems standartams ir neracionaliam lėšų panaudojimui, kurie svarbūs visai Šiaulių pareigūnų bendruomenei. Ministras Šiaulių vadovui palankioje savo išvadoje viešųjų ir privačių interesų pažeidimų nenustatė, tuo tarsi įtvirtindamas aukštų teisėsaugos vadovų teisę naudoti užimamas pareigas asmeninei naudai gauti.

Profesinės sąjungos tarybos nuomone, šis tyrimas svarbus išgyvendinant privilegijas, įtvirtinant lygiateisiškumo ir skaidrumo principus. Tai turės įtakos tūkstančių pareigūnų kurie dėl lėšų trūkumo, atskirų vadovų ir tarnautojų piktnaudžiavimo negali pasinaudoti net minimaliomis socialinėmis garantijomis. Sveikindama VTEK sprendimą pradėti savo tyrimą ir suprasdama galimą šio tyrimo precedentinę reikšmę, profesinė sąjunga šiame tyrime nusprendė pasitelkti kvalifikuotą teisinę pagalbą – pareigūnų interesus, tame tarpe ir viešąjį interesą atstovauja advokatas Vidas Vilkas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Tyrimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min