Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl bandymų papirkti pareigūnus ir dėl neteisėtos narkotinių medžiagų apyvartos

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų sausio 26 ir 27 dienomis, siekiant išvengti ir laiku užkardyti rinkimų į savivaldybių tarybas tvarkos pažeidimus, Elektrėnų savivaldybėje dirbo sustiprintos policijos pajėgos.

Nežiūrint į pagrindinį tikslą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnai vykdė ir pagrindines savo funkcijas – viešosios tvarkos užtikrinimo, eismo saugumo ir nusikalstamų veikų bei kitų teisės pažeidimų prevencijos.
Savaitgalis pareigūnams buvo turiningas ir rezultatyvus.

Šeštadienį apie 5.00 val. Elektrėnų PK gavo pranešimą, kad Vievio sen., Pakalniškių k. įsibrauta į ūkiniame pastate įrengtą virtuvę, iš kurios pavogtas dujų balionas su reduktoriumi. Pirmieji į įvykio vietą atvykę Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio (toliau – VT KPP) patruliai aptiko į patalpas įsibrovusių asmenų pėdsakus. Sekdami „karštais pėdsakais“ pareigūnai nustatė ir sulaikė du anksčiau teistus Elektrėnų sav., Vievio sen. gyventojus O. S. (gim. 1971 m.) ir G. Š. (gim. 1989 m.) bei surado dujų balioną. Dėl svetimo turto pagrobimo įsibrovus į patalpą pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 178 str. 2 d.

Tą pačią dieną, apie 16.15 val., kelio Vilnius–Kaunas 33 kilometre VT KPP pareigūnai sustabdė automobilį BMW, 35 km/h viršijusį leistiną greitį. Automobilio vairuotojas A. L. (gim. 1979 m.), gyvenantis Vilniuje, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, numatytos Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 124 str. 4 d. už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, bandė papirkti pareigūnus tiesiogiai duodamas 200 Lt kyšį. Nors A. L. ir buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už pareigūnų papirkimą ir pats patvirtino, kas gresia už tokius veiksmus, savo neteisėtos veikos nenutraukė. Elektrėnų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 227 str. 1 d.

Sekmadienį, apie 00.20 val., VT KPP pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį AUDI A6. Patikrinimo metu nustatyta, kad vairuotojas S. N. (gim., 1966 m.), gyv. Vievyje, automobilį vairavo būdamas neblaivus. Jam nustatytas 1,75 promilės girtumas. S. N., siekdamas išvengti atsakomybės, numatytos ATPK 126 str. 4 d., siūlė 1 000 litų kyšį. Dėl tiesioginio pasiūlymo pareigūnams duoti kyšį pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 227 str. 1 d.

Pareigūnams tęsiant priemones, apie 0.50 val., Vievyje, Semeliškių g., buvo sustabdytas patikrinimui automobilis VW PASSAT, kuriame sėdėję trys jauni vaikinai dėl savo būsenos, išvaizdos ir gebėjimo vairuoti sukėlė įtarimų. Atlikus apžiūrą pas vairuotoją D. K. (gim. 1986 m.) buvo surastas polietileninis maišelis su baltos spalvos milteliais, kaip įtariama, narkotine medžiaga – kokainu. Dėl neteisėtos disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str. 1 d. Visi automobilyje sėdėję jaunuoliai pristatyti į medicinos įstaigą apsvaigimui nustatyti.

Elektrėnų PK buvo gautas pranešimas, kad apie 22.30 val. Vievyje, Gėlių g., UAB „Laimraktis“ darbuotojai saugomose patalpose sulaikė asmenį, pasikėsinusį pagrobti aliumininį kabelį. Į įvykio vietą atvykus Elektrėnų PK Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnams, nustatyta, jog tai anksčiau teistas, Vievio sen. gyventojas I. Č. (gim. 1959 m.) Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

Dėl baudžiamojo proceso efektyvumo, optimalumo ir ekonomiškumo visus šiuos pradėtus ikiteisminius tyrimus bus siekiama teismui perduoti pagreitinto proceso tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min