Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 29d. 11:15

Praėjusią parą liepsnoję gaisrai nepasiglemžė nė vienos gyvybės

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ugniagesiai

Praėjusios paros įvykių suvestinėje yra įrašyta 20 gaisrų ir 8 kiti incidentai, kuriuos likvidavo mūsų šalies ugniagesiai gelbėtojai. Žmonių aukų antradienio gaisruose buvo išvengta, o ugnis tik siaubė gyventojų pastatus ir kitą jų turtą.

Bene daugiausia rūpesčių vakar ugniagesiams sukėlė praėjusią naktį Rokiškio rajono Bryzgių kaime iš bendrovės „Orlen Lietuva”prižiūrimo produktotiekio išsiliejęs dyzelinas. Šią avariją aplinkosaugininkai jau pavadino ekologine nelaime, o Juodupės seniūnijoje vakar buvo paskelbta ekstremali situacija, trečiadienį praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Pirminiais duomenimis, į gamtą išsiliejo keli šimtai tonų šio kuro, kuris nutekėjo į nedidelę daubą ir sudarė apie 20 arų ploto tvenkinį. Naftos produktai pradėjo gertis į žemę, pateko į čia esančią drenažo sistemą ir pasiekė už kelių šimtų metrų esantį melioracijos griovį. Todėl pradėjus avarijos likvidavimo darbus, pirmiausia buvo stengiamasi užkirsti kelią teršalams, kad jie nepapultų už kelių kilometrų esantį Vyžuonos upelį. Tam užterštame lauke ekskavatorius iškasė duobę ir suardė drenažą, kad sutrukdytų dyzelino tekėjimą. Be to, buvo pastatytas apsauginis bonas, kelios šiaudų užtvaros ir žemės pylimas. Išsiliejęs dyzelinas vakar buvo siurbiamas specialia technika, vežamas ir pumpuojamas į laikinas ir geležinkelio cisternas. Trečiadienio ryto duomenimis, cisternose jau buvo supilta per 100 tonų surinktų naftos produktų. Avarijos likvidavimo darbai intensyviai bus tęsiami ir toliau. Be to, atkastas ir produktotiekio vamzdis, ir kai bus nusiurbtas išsiliejęs dyzelinas, specialistai tirs avarijos priežastis.

PAGD atstovai primena, kad tai jau antroji panaši ekologinė nelaimė šioje Rokiškio rajono Juodupės seniūnijoje. Pernai pavasarį bebrai pragraužė nelegaliai prie produktotiekio prijungtą žarną, o į aplinką išsiliejęs dyzelinas užteršė 3 ha dydžio pelkę, Šaltojos ir Vyžuonos upelius. Nelaimės likvidavimo darbai tada užtruko apie pusmetį.

Kituose praėjusios paros įvykiuose siautėjo ugnis. Praėjusią naktį Biržų rajono Pasvaliečių kaime dėl elektros instaliacijos gedimo užsiliepsnojo vietos bendruomenės namai. Gaisro metu nudegė pastato stogas, išdegė katilinė, apdegė prieškambaris ir koridorius. Likusi pastato dalis buvo apsaugota ir išgelbėta.

Antradienį popiet Biržų ugniagesiai skubėjo į Smilgių kaimą, kur užsidegė rastinė pirtis. Per gaisrą apdegė pastato stogas ir jo konstrukcijos, vietomis pradegė sienos. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Kretingos rajono Vaineikių kaime gaisras kilo daugiabučiame name. Gaisro židinys buvo negyvenamoje namo dalyje, kur išdegė palikti baldai, namų apyvokos daiktai ir seni rūbai. Gyvenamieji butai buvo išgelbėti. Įvykis tiriamas.

Antradienį vakare Panevėžio rajono Tiškūnų kaime užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu prie židinio išdegė perdengimas ir siena. Įvykis irgi tiriamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min