Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Praėjusią parą žmonių aukų gaisruose išvengta

Priešgaisrinės apsaugosir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusią parą Lietuvoje kilo 17 gaisrų. Žmonių aukų juose buvo išvengta, o ugnis tik siaubė žmonių namus ir kitus pastatus.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Antradienį po pietų Vilniuje, Gedimino prospekte, užsidegė keturių aukštų renovuojamas namas. Gaisro židinys buvo namo pastogėje, kur kaip manoma, neatsargiai atliekant suvirinimo darbus, pradėjo smilkti apšiltinimo medžiaga. Per gaisrą išdegė apie 20 kv. metrų medinių stogo konstrukcijų ir apšiltinimo medžiaga, dar apie 30 kv. metrų skardinio stogo dangos išardė gaisrą gesinę ugniagesiai, vandeniu buvo sulietos viršutinės pastato patalpos.

Praėjusią naktį Panevėžyje, Pušaloto gatvėje, buvo mėginta padegti individualų gyvenamąjį namą, tačiau sviestas į jį degantis butelis su degiu skysčiu neuždegė jo, o apdegė tik pastato tinkuota išorinė siena. Ugniagesiai į šį įvykį nebuvo kviesti, o tik vėliau apžiūrėjo įvykio vietą.

Individualus gyvenamasis namas degė ir naktį iš antradienio į trečiadienį Švenčionėliuose, Žeimenos gatvėje. Čia ugnis nuniokojo keliems asmenims priklausantį pastatą. Nudegė namo šiferio stogas, pradegė perdengimas, išdegė vidus ir namų apyvokos daiktai. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Antradienį vakare Ukmergės rajono Sarosčių kaime užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Per gaisrą nudegė pastato stogas ir perdengimas, apdegė viduje supilti grūdai, sukrautos malkos ir šienas, dūmuose užduso vištos. Tačiau iš tvarto buvo išgelbėta karvė ir 3 kiaulės. Gaisro priežastys nustatinėjamos.

Antradienį pavakary Vilniuje, Taikos gatvėje, užsidegė lengvasis automobilis Peugeot 605. Per gaisrą išdegė mašinos variklis. Įvykis tiriamas.

Šią žiemą mažesni vandens tvenkiniai užšalo gan anksti ir susidarė netvirtas ledo sluoksnis, nes jį greit uždengė stora sniego danga. O šiuo metu permainingi orai primena apie tuos pavojus, tykojančius šalies gyventojų ant nedidelių vandens telkinių. Štai antradienį Kaišiadoryse, Paukštininkų gatvėje, šalia V.Giržado mokyklos esančiame tvenkinyje įlūžo per jį ėjęs 61-erių metų vietos gyventojas. Nelaimė buvo greitai pastebėta ir apie ją informuoti Kaišiadorių ugniagesiai. Jau po kelių minučių atvykę į įvykio vietą gelbėtojai pabandė pasiekti skęstantįjį su kopėčiomis, tačiau ledas neišlaikė jų svorio. Tada ugniagesiai pamėgino pasiekti nelaimėlį su rogėmis. Šis bandymas buvo sėkmingesnis: įlūžęs vyras buvo ištrauktas ir perduotas iškviestiems medikams.

Ugniagesiai nori įspėti visus šalies gyventojus, kad ledas ant kai kurių vandens telkinių yra netvirtas ir lipti ant jo pavojinga. Atminkite, kad ledo tvirtumas dar sumažėja per atodrėkius ir atšilimus. Tad būkite atsargūs ant užšalusių vandens telkinių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius