TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Praėjusios paros gaisruose nukentėjo vienas žmogus

Gaisras
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Gaisras
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad per praėjusią parą šalies ugniagesiai užgesino 164 gaisrus bei atliko 15 kitų gelbėjimo darbų, kurių metu išgelbėjo 2 žmones. Aukų gaisruose pavyko išvengti, tačiau vienas gyventojas buvo traumuotas.

Naktį iš pirmadienio į antradienį po vidurnakčio Marijampolės savivaldybėje, Mačiuliškių kaime, sodų bendrijoje „Suvalkietis“, užsiliepsnojo gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Atskubėjus ugniagesiams, abu mediniai pastatai jau skendėjo liepsnose, tad jų išgelbėti nepavyko. Gaisro metu apdegęs rankas ir kojas 49-erių metų sodybos savininkas buvo perduotas greitosios pagalbos medikams. Įvykis tiriamas.

Pirmadienį ryte apie 7.30 val. Kauno rajone, Margininkų kaime, užsidegė prie ūkinio pastato pristatytas garažas. Per gaisrą nudegė garažo stogas, išdegė vidus, apdegė čia stovėjęs automobilis ,,Ford Focus” bei dalis ūkinio pastato sienos. Gaisro aplinkybės aiškinamos.

Apie 16 val. gaisras kilo Kėdainių rajone, Naujųjų Bakainių kaime, kol kas nenustatyto savininko gyvenamajame name. Atskubėjus ugniagesiams, medinis pastatas jau degė atvira liepsna, jo stogas ir perdengimas buvo sukritę į vidų, tad namo išgelbėti nepavyko.

Naktį iš pirmadienio į antradienį po vidurnakčio Panevėžyje, Aldonos gatvėje, kaip spėjama, buvo padegtas lengvasis automobilis ,,Citroen Evasion”. Gaisro metu apdegė mašinos stogas ir galinė dalis. Šių gaisrų aplinkybės tiriamos.

Šiltėjant pavasario orams, kasdien daugėja pernykštės žolės gaisrų ir jie darosi vis grėsmingesni. Per praėjusią parą ugniagesiai užgesino 131 gaisrą atvirose teritorijose, kur išdegė net 384 hektarai, tačiau nuo sparčiai plintančios ugnies, laimė, suspėta išgelbėti nemažai gyventojų turto.

Apie 15.15 val. Kaišiadorių ugniagesiai gavo pranešimą, jog Mūro Srėvininkų kaime dega žolė 13 ha plote. Pučiant stipriam vėjui, dėl greito ugnies plitimo kilo pavojus šalia esančių pastatų saugumui, tad buvo iškviestos papildomos pajėgos. Ugniagesiams pavyko nuo grėsmingai artėjančios ugnies apsaugoti medinį gyvenamąjį namą ir pirtį.

Apie 15.40 val. Kauno rajone, Lepšiškių kaime, šalia Lapių regioninio sąvartyno pernykštė žolė liepsnojo net 58 ha plote. Laimė, laiku atskubėję ugniagesiai spėjo apsaugoti už 50 metrų esančią sodybą (medinį gyvenamąjį namą ir 2 ūkinius pastatus) bei priešingoje pusėje esančią sodų bendriją. Tačiau gesinant šį gaisrą, klampioje dirvoje užklimpo sunkiasvorė gaisrinė autocisterna ir nuo stipraus vėjo sparčiai genamos liepsnos kilo grėsmė užklimpusiai mašinai, tad jai ištraukti teko skubiai pasitelkti žarnų automobilį. Abu šie gaisrai kilo dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi. Tad ugniagesiai dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, bandyti patiems juos užgesinti parankinėmis priemonėmis, kol jie dar neišplitę arba nedelsiant kvieskite ugniagesius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min