TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Praėjusios paros gaisruose vienas žmogus žuvo, du sužaloti

Ugniagesiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ugniagesiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad ugniagesiai praėjusią parą gesino 19 gaisrų. Viename gaisre žuvo vienas žmogus, dar du piliečiai liepsnose buvo traumuoti.

Tragiškas gaisras praėjusią naktį kilo Akmenės rajono Vegerių kaime. Čia užsidegė medinis gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė pastato stogas, perdengimas, išdegė vidus. Gaisravietėje buvo rastas smarkiai apdegęs 74 metų vyro kūnas. Įvykio aplinkybės aiškinamos.

Pirmadienį popiet Vilniaus rajono Avižienių kaime užsiliepsnojo gyvenamasis vagonėlis. Laikinas medinis statinys sudegė visiškai, o dar iki ugniagesių atvykimo iš degančio vagonėlio buvo išvestas dūmais apsinuodijęs 54 metų vyras, kuriam prireikė medikų pagalbos. Gaisro priežastys nustatinėjamos.

Pirmadienį vakare Šiauliuose, Gytarių gatvėje, gaisras kilo apleistame ir nenaudojamame pastate. Čia rūsyje buvo padegtos šiukšlės. Iš uždūminto pastato buvo išvestas smalkėmis apsinuodijęs 58 metų vyras, kuris buvo paguldytas į ligoninę.

Didelis gaisras pirmadienį vakare kilo Kaišiadorių rajono Žąslių geležinkelio stoties gyvenvietėje, kur užsidegė Rolando Urbono IĮ ,,Verona” medžio apdirbimo įmonė. Per gaisrą sudegė dalis pastato stogo, o kita dalis buvo išardyta. Gaisro priežastis nustatinėjama.

Tačiau praėjusią parą gelbėtojams daugiausia rūpesčių kėlė ne gaisrai, o polaidžio ir išsiliejęs iš krantų telkinių vanduo, užtvindęs atskirus kaimus ir sodų bendrijas, apsėmęs gyvenamuosius namus ir ūkinius pastatus. Per parą gelbėtojai atliko 95 gelbėjimo darbus ir suteikė pagalbą 108 žmonėms.

Gana sudėtinga padėtis pirmadienį buvo Kauno rajone, kaimuose esančiuose šalia Neries. Čia dėl potvynio Radikių, Salių, Smiltynų ir Naujasodžio kaimuose buvo paskelbta ekstremali situacija. Tačiau pavakary ledų sangrūdos Neries upėje pajudėjo ir vanduo iš daugelio vietų atslūgo. Gelbėtojai gyventojų prašymu pradėjo pumpuoti vandenį iš apsemtų namų rūsių, o patys gyventojai tvarkyti užlietą ir sujauktą namų ūkį, skaičiuoti nuostolius.

Stabilizavosi padėtis ir Tauragės rajono Pagramančio miestelyje. Čia ledų sangrūdos taip pat pajudėjo ir upelio vanduo taip pat atslūgo, nors dar užliejęs nemažai teritorijos.

Gana sudėtinga padėtis susidarė Panevėžio rajone. Čia patvinus Lėvens upei buvo užtvindyti keli kaimai ir sodų bendrijos. Tičkūnų kaime gelbėtojai iš apsemtų gyvenamųjų namų evakavo 6 suaugusius žmones ir 2 vaikus, iš Pamarliškio kaimo – 3 gyventojus. Steponiškių kaime vandens banga ir ledo  sangrūdos nuvertė 7 elektros stulpus. Vanduo užliejo ir Šeškų kaimą.

Rokiškio gelbėtojai Juodupės seniūnijoje tvirtino Šaltosios upelio pylimą, kurį buvo supylę pernai po ekologinės nelaimės, kai čia pavasarį išsiliejo naftos produktai iš pragręžto naftotiekio. Nelaimė buvo sustabdyta, tik  kai buvo iškastas griovys ir nuleistas smarkiai pakilęs upelio vanduo.

Gelbėtojai visoje šalyje vis sulaukia pagalbos skambučių. Dažniausiai ugniagesiams tenka pumpuoti vandenį iš apsemtų rūsių ar  užlietų namų, perkelti gyventojus per apsemtas teritorijas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Statistika

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min