Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pralaužta Krekenavos užtvanka griovė kelius, tačiau gyvybių nepasiglemžė

Krekenavos užvanka
Luko Samuolio nuotr. / Krekenavos užtvanka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį per pietus netoli Krekenavos sugriuvo užtvanka, išsiliejo apie 20 tūkst. kubinių metrų vandens. Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narai apieškojo sugriuvusios Panevėžio rajono Krekenavos miestelio užtvankos padarinius, tačiau žmonių aukų nerado. Užtvankos vanduo pragraužė kone dešimties metrų gylio griovį ir nuplovė kelią Krekenava-Burveliai.

Narai išžvalgė griuvusios Krekenavos užtvankos padarinius. Žmonių aukų neaptikta. Sudarytas specialus štabas, kuris stebės situaciją ir toliau, aiškinsis avarijos priežastis.

Avarijos liudininkų teigimu, buvo užtvenktas nedidelis upelis prie Krekenavos. Vanduo greičiausiai pramušė užtvanką iš apačios, o ne per viršų. Kelių futbolo stadionų dydžio vandens talpa ištekėdama pragraužė dešimties metrų gylio griovį.

Jono Okso nuotr./Krekenavos užvanka
Jono Okso nuotr./Krekenavos užvanka

Narai išžvalgė griuvusios Krekenavos užtvankos padarinius. Žmonių aukų neaptikta.

Garmėdamas vanduo paplovė ir sugadino asfaltą Krekenava–Burveliai. Vėliau visas vanduo plūstelėjo į Nevėžį, kuriame laikinai pakėlė vandens lygį ir padidino srovę.

Ugniagesiai-gelbėtojai avarijos vietoje subūrė specialų štabą situacijai tirti ir stebėti. Daugiau darbo turi miškininkai, kurie turės nupjauti ir pašalinti ant kelio užverstus ar paplautomis šaknimis medžius.

Luko Samuolio nuotr./Krekenavos užvanka
Luko Samuolio nuotr./Krekenavos užtvanka
VIDEO: Krekenavoje sugriuvo užtvanka

Iš tvenkinio – tik duobė su balose spurdančiomis žuvimis

Pranešimas apie nelaimę sekmadienį gautas 12 val. 45 min. Bendruoju pagalbos telefonu. Nelaimės nuostoliai ir priežastys tikslinami. Iš tvenkinio liko tik dumblina duobė su balose spurdančiomis žuvimis.

Gyventojai progos nemokamai gauti žuvies nepraleido. Krekenaviečiai ir artimiausių miestelių gyventojai masiškai graibstė dumble spurdančias žuvis. Didžiausios paklausos sulaukė lydekos ir karpiai. Vieni žuvis į krantą nešė rankomis, kiti pasirūpino kibirais.

Jono Okso nuotr./Krekenavos užvanka
Jono Okso nuotr./Krekenavos užtvanka

 

Lietuvoje esama per 1500 užtvankų. Dauguma užtvankų remontuotinos, o 200 neturi šeimininkų ir yra visai apleistos.

Užtvankos naudojimo laikas apskaičiuojamas vidutiniškai 50 metų. Pirmus du dešimtmečius užtvanka didelių investicijų nereikalauja, bet po 30 metų dažniausiai prireikia nemažo remonto.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min