Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 3d. 11:33

Pramogų centro baseine Kaune chloru apsinuodijo trys žmonės, vieno berniuko būklė itin sunki (atnaujinta 19.05 val.)

Vilniaus Lazdynų baseinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Baseinas.

Šeštadienį apie 17 valandą į Kauno medicinos universiteto (KMU) Vaikų ligų klinikos Reanimacijos skyrių iš Kauno Baltų prospekte pramogų centre „Oazė“ esančio baseino „Impuls“ pristatyti ir dėl galimo apsinuodijimo chloru paguldyti du vaikai iš Šakių – 1998 m. gimęs P.J. ir berniuko sesuo 1994 m. gimusi G.J. Berniuko būklė – ypač sunki.

Panašiu metu šeštadienį į Kauno klinikas dėl panašių įtarimų apsinuodijus chloru iš minėto baseino pristatytas ir suaugęs vyras, jo būklė sekmadienį buvo gera.

„Impuls“ baseinas po įvykio šeštadienį nuo 17 val. buvo uždarytas, sekmadienį nuo ryto – vėl atidarytas.

Kaip BNS sekmadienį sakė KMU Vaikų klinikų vadovas Rimantas Kėvalas, reanimacijoje gydomo berniuko būklė ir sekmadienį išlieka „ypač sunki“, jam dirbtinai ventiliuojami plaučiai, palaikoma kitų gyvybiškai svarbių organų veikla. Berniuko sesers būklė geresnė.

Mediko teigimu, abiems vaikams nustatytas apsinuodijimas chloru.

„Reanimacijoje gydomi brolis ir sesuo, tai yra žmonės iš Šakių atvažiavę į baseiną. Be abejo, abiems yra apsinuodijimas chloru. Berniukui – ypač sunkus, sukėlęs plaučių pakenkimus, reikalaujantis plaučių dirbtinės ventiliacijos ir kitų gyvybinių funkcijų palaikymo. Mergaitę jau išleisime šiandien iš Reanimacijos skyriaus. Jos būklė kur kas geresnė. (...) Pagal klinikinius simptomus – tai buvo apsinuodijimas chloru“, – sekmadienį sakė R.Kėvalas.

Tai klasiškas apsinuodijimas chloru, - R.KėvalasAnot mediko, pagrindiniai apsinuodijimo chloru simptomai – kvėpavimo takų sudirgimas, kosulys, dusinimas, padažnėjęs kvėpavimas.

„Tai klasiškas apsinuodijimas chloru. Chloras yra sunkesnis už orą, jis laikosi apačioje, 30–40 centimetrų žemiau už orą, gal buvo sutrikusi kokia ventiliacija, tai tikrai negalėjo būti individuali žmogaus reakcija. (...) Apie įvykį yra informuotas Ekstremalių sveikatai situacijų centras“, – teigė R.Kėvalas.

juskosarchstudija.lt nuotr./Kauno policijos pareigūnai ieško dviejų asmenų, kurie išmatomis apipylė sporto klubo „Impuls“ darbuotoją.
"Impuls" baseinas Kaune veikia pramogų centro "Oazė" pastate

Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro vadovas Vytautas Gailius sekmadienį BNS teigė, jog dėl panašių sveikatos sutrikimų šeštadienį į Kauno klinikas buvo paguldytas ir suaugęs vyras, taip pat besimaudęs „Oazės“ pramogų centro baseine „Impuls“.

Jo sveikatos būklė sekmadienį buvo gera.

„Kauno visuomenės sveikatos centras, kitos tarnybos, taip pat ir policija, tiria situaciją. Greitaisiais ekstra metodais nustatyta, kad šeštadienį, taip pat ir šiuo metu chloro kiekis baseino vandenyje ir ore nebuvo viršytas. Šiuo metu paimti mėginiai ir išsamiems laboratoriniams tyrimams, kurie bus atlikti pirmadienį. Tačiau šiai dienai pasakyti, kad chloro koncentracijos viršijo leistinas normas, tikrai negalime“, – sakė V.Gailius.

Anot Ekstremalių sveikatai situacijų centro vadovo, šeštadienį tiriant įvykį buvo iškviesti ir specialistai, kurie eksploatuoja įrangą, dezinfekuojančią baseino vandenį.

Anot „Impuls“ atstovės, rinkodaros ir pardavimų vadovės Svetlanos Kavinos, „kol kas tėra tik prielaida, kad dėl vaikų sveikatos sutrikimų kaltas chloras“, laukiama išsamesnės informacijos iš tyrimą atliekančių institucijų.

„Kauno visuomenės sveikatos centro pirminiai tyrimo duomenys nerodo, kad buvo padidėjusi chloro koncentracija ore ar vandenyje. Vaikai pradėjo kosėti, trinti akis, pasijuto blogai, iškart iškvietus greitąją pagalbą buvo išvežti į ligoninę. Baseinas buvo tuoj pat uždarytas, iškviestos visos tarnybos – Visuomenės sveikatos centro, policijos, gaisrinės atstovai. (...) Baseine tuo metu buvo nemažai žmonių ir vaikų taip pat – būtų daugiau nukentėjusiųjų. Juo labiau – čia vienos šeimos vaikai, taigi dar klausimas, ar čia tikrai kaltas chloras“, – BNS sekmadienį sakė S.Kavina.

Anot jos, sekmadienio rytą pasikonsultavus su Kauno visuomenės sveikatos centru nutarta vėl atidaryti baseiną lankytojams, centras esą nenustatė priežasčių, dėl ko baseinas ir sekmadienį turėtų būti uždarytas.

Apie į klinikas pristatytąjį dar vieną galimai apsinuodijusį chloru suaugusį vyrą „Impuls“ atstovė sekmadienio dieną informacijos dar neturėjo.

Atnaujinta 18.45 val. Naujienų portalas 15min.lt gavo skaitytojo, kuris nelaimės metu buvo baseine. Štai jo pasakojimas apie tai, kas įvyko: „Aš su drauge ir draugu buvome kaip tik tuo metu, kai įvyko šis incidentas. Plaukiojom baseine, kol mano draugė ir aš nepajutome keisto, aštraus kvapo. Toje baseino dalyje kaip tik ir maudėsi du nukentėję vaikai, kurie gal iškart nesuprato, dėl ko dirginami kvėpavimo takai, trikdomas kvėpavimas. Nes toks jausmas, kad dustum nuo patekusio vandens į kvėpavimo takus. Pajutusių nuodingų dujų poveikį baseine buvo tikrai daugiau nei tie du vaikai. Pusė baseino lankytojų kosėjo sausu kosuliu. Labai keista, kad baseine nėra kvalifikuoto prižiūrėtojo, kuris matydamas kosėjančius vaikus galėtų išgabenti juos i gryną orą, o visus kitus lankytojus perspėtų ir nedelsiant evakuotų iš baseino bei iškviestų greitąją medicinos pagalbą. Esame pikti ant „Oazės' administracijos, kurie net nesiteikė grąžinti pinigų, teisindamiesi -  jums nėra blogai. Susidaro įspūdis kad turėčiau alpti, kad man grąžintų pinigus. Pats esu šios srities specialistas, ir yra pikta, kad „Oazės“ administracija teisinasi alergine reakcija.“

Papildyta 19.05 val.: Spėlionėmis ir gandais jau spėjusi apaugti nelaimė kol kas nėra aiški ir dvi dienas įvykio aplinkybes narpliojantiems Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistams. KVSC direktorius Gintautas Kligys 15min.lt sakė, jog tikslūs oro tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti pirmadienį, gavus išvadas iš laboratorijos. Visuomenės sveikatos specialistas pakartojo, jog pirminiai tyrimai, atlikti šeštadienį baseine, neparodė, kad viršytas leistinas chloro koncentracijos kiekis ore ar vandenyje.

Visi patikrinimai kol kas nerodo, kad chloro kiekis buvo viršytas. Neturime tikslaus atsakymo, kokios priežastys galėjo sukelti tokias pasekmes dviems vaikams ir suaugusiam vyrui. Versijų yra, tačiau kadangi joms įrodyti kol kas neturime jokios medžiagos, garsiai neskelbsime. Tai nėra tradicinis atvejis“, – sakė KVSC direktorius.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie „Impuls“ baseine Kaune galimai chloru apsinuodijusius vaikus, pasipylė žmonių komentarai, jog šio tiklo baseinuose nuolat pastebima daug netvarkos. Tačiau KVSC specialistai tikina, jog anksčiau rimtų pažeidimų Kaune veikiančiame „Impuls“ baseine nebuvo rasta.

Jie turi savo vidinę kokybės kontrolės sistemą. Šiandien (sekmadienį – aut. past.) mūsų darbuotojai peržiūrėjo jų dokumentus. Tikimės, kad juose rasime tai, kas padėtų nustatyti nelaimės priežastis“, – sakė G.Kligys. Pašnekovo nuomone, šiuo metu specialistai nemato jokių pavojų, dėl ko baseinas turėtų neveikti. „Aš pats asmeniškai jame buvau šeštadienį, kolegos – šiandien. Nematome jokių priežasčių, kad baseinas neveiktų. Tyrimai nerodo, jog jame kas nors keltų pavojų žmonių sveikatai“, – užtikrino G.Kligys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min