Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 19:07

Prancūzijos pareigūnai spėja, kad surado Alpėse pradingusio kunigo V.Aukštakalnio kūną

Klebonas Viktoras Aukštakalnis Betgalos bažnyčioje. V.Judicko nuotr.
Klebonas Viktoras Aukštakalnis Betgalos bažnyčioje. V.Judicko nuotr.

Raseinių rajono Betygalos parapijos tikinčiuosius pasiekė skaudi žinia iš Prancūzijos Alpių. Šalia klebono Viktoro Aukštakalnio automobilio ekspertai rado žuvusio vyro palaikus. Nors tapatybė dar nėra nustatyta, tačiau neabejojama, kad tai – praėjusių metų rugsėjį kalnuose pradingusio dvasininko kūnas. Apie tai pranešė TV3 žinios.

Betygalos parapijoje jau pusmetį dirba naujas klebonas, o bendruomenė nebetiki, kad V.Aukštakalnis bus surastas gyvas. Kunigas pradingo 2014 metų rugsėjį, kai bandė įveikti Monblano viršukalnę.

„Labai labai geras žmogus buvo, jeigu reikėdavo, visiems padėdavo. Labai gaila, kad dingo, bet nebėra jau vilties“, – TV3 žurnalistams raudodama sakė Betygalos bendruomenės narė Elytė. 

Moteris pripažino, kad jau seniai prarado viltį, kad dvasininkas yra gyvas.

Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas sakė, kad kol kas įtikinamiausia versija, jog kleboną Prancūzijos Alpėse ištiko tragiška nelaimė. 

Klebonas Viktoras Aukštakalnis Betgalos bažnyčioje. V.Judicko nuotr.
Klebonas Viktoras Aukštakalnis Betgalos bažnyčioje. V.Judicko nuotr.

„Rezultatai yra tokie, kad surastas jo automobilis, paimti mėginiai, rasti daiktai, priklausę klebonui. Automobilis, mano žiniomis, jau yra grąžintas į Lietuvą“, – pasakojo pareigūnų viršininkas K.Užemeckas.

Šią savaitę Prancūzijos pareigūnai šalia klebono automobilio rado iš labai aukštai kritusio žmogaus palaikų fragmentus. Kūnas buvo įšąlęs tarpeklyje. Dabar bus atliekami DNR tyrimai.

„Gandu tai mes girdėjome, bet kol kas nėra tikslių duomenų“, – sakė Betygalos seniūnas Stanislovas Totilas.

Net 14 metų Betygalos parapijoje tarnavęs V.Aukštakalnis buvo aistringas alpinistas, išmaišęs daugybę kalnų ir įveikęs ne vieną viršukalnę. Kunigas tikintiesiems sakydavo, kad taip pasisemia ramybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min