Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 1d. 10:58

Pranešimų apie karantino pažeidimus sumažėjo kone perpus, kodėl – policijai nesuprantama

Kultūros ir poilsio parke
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Kultūros ir poilsio parke Panevėžyje patruliuojančios pareigūnės

Antradienį šalies policija sulaukė 150 pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų. Pareigūnai jau pastebėjo ryškią tokių signalų mažėjimo tendenciją, tačiau paaiškinti ją – sudėtinga.

Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio, palyginus su praėjusia savaite, pastebimas beveik dvigubai sumažėjęs per dieną gaunamų pranešimų skaičius, bet tikslių to priežasčių dar negalima nustatyti.

Beje, būtent išvakarėse (antradienį) Seime priimtos įstatymo pataisos, kuriomis sugriežtinta administracinė atsakomybė už karantino tvarkos pažeidimus, bei suteikti įgaliojimai pažeidimų protokolus surašyti policininkams pasieniečiams. Pataisos įsigalios, kai jas pasirašys prezidentas.

Nuo karantino pradžios policija sulaukė per 4 tūkst. pranešimų.

Iš viso nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios policija sulaukė daugiau nei 4 tūkst. pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų

Karantinas šalyje įvestas kovo 16-ąją, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Praėjusią savaitę karantinas pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 dienos.

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Gyventojai įpareigoti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose, lankytis po vieną šeimos narį.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min