TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pranešta, kad užminuotas Kauno savivaldybės pastatas, „Aro“ išminuotojai sprogmens nerado

Prie miesto savivaldybės
Tomo Grigalevičiaus/15min.lt nuotr. / Kauno savivaldybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį priešpiet, kol kas nenustatytas asmuo, telefonu pranešė, kad Laisvės alėjoje stovinčiuose centriniuose Kauno miesto savivaldybės rūmuose yra padėta bomba. Tiesa, 12 val., kaip žadėjo anonimas, sprogimas neįvyko. 14 val. Kauno savivaldybės pastatą nuodugniai patikrinę išminuotojai sprogmens nerado ir valdininkams leido grįžti į savo darbo vietas.

Ugniagesius ir policiją į įvykio vietą iškvietė patys savivaldybės darbuotojai. Būtent jiems telefonu buvo pranešta apie tai, kad pastatas yra užminuotas. Į Laisvės alėją atskubėję policijos pareigūnai apsaugine juosta aptvėrė pastatą.

Policija nė vieno lankytojo neįleidžia į vidų. Tiesa, savivaldybės darbuotojai kol kas lieka savo darbo vietose.

„Panikos kol kas nesijaučia, visi dirba kaip dirbę“, – patikino Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Pranešama, kad į Kauno centrą skuba išminuotojų komanda.

Papildyta 11.15 val. Anonimas apie Kauno miesto savivaldybės pastate padėtą sprogmenį pranešė trumpąja žinute, kurią gavo Vyriausybės atstovė Kaune Rasa Noreikienė. Nepatvirtintais duomenimis, ta pati grasinanti žinutė buvo išsiųsta ir elektroniniu laišku, adresuotu savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijai. Laiške buvo minima, kad sprogimas nugriaudės 12 val. Policijai pareigūnai iš pastato evakavo visus savivaldybės darbuotojus.

Papildyta 11.47 val. Savivaldybės pastatas stovi pačiame miesto centre, tad ši vieta yra laikoma padidinto pavojaus zona. Jei 12 val., kaip teigiama grasinančioje žinutėje, nenugriaudės sprogimas, miesto savivaldybė darbą tęsti galės tik tuomet, kai Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" išminuotojai patikrins visus penkis pastato aukštus.

Netikėtai savo darbus nutraukę valdininkai kiek pastoviniavo savivaldybės pastato prieigose ir galiausiai išsibarstė po Laisvės alėjos kavines.

„Trukdo tik dirbt mums. Kol viską patikrins išminuotojai, praeis kelios valandos“, - kalbėjo Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius.

Papildyta 12.36 val. Vidurdienį, kaip žadėjo anonimas, sprogimas vis tik neįvyko. Aplink savivaldybės pastatą stoviniuojantys miestiečiai garsiai svarsto, jog tai tebuvo nevykęs pokštas. Nepaisant to, į Kauną vis dar važiuojantys „Aro“ išminuotojai privalės nuodugniai patikrinti visą pastatą.

„Išminuotojai jau visai čia pat. Pastatas lieka aptvertas, o mes budime. Svarbiausia, kad mums pavyko labai greitai evakuoti visus savivaldybės darbuotojus bei svečius, – pasakojo Civilinės saugos tarnybos vadovas Gediminas Jankus. – Vidurdienį, kuomet neva turėjo sprogti bomba, nebuvo net jokios užuominos: nei dūmų, nei jokio garso“.

Anot G.Jankaus, „Aro“ išminuotojai savivaldybėje turėtų užtrukti iki maždaug 16 val. Pasak Civilinės saugos tarnybos vadovo, anoniminis grasinimas, jog savivaldybės pastate yra bomba, pirmiausia pasiekė Kauno apskrities Vyriausiąjį policijos komisariatą.

Trumpąja žinute grasinimo sulaukę policininkai apie tai informavo atostogaujantį Rimantą Mikaitį pavaduojantį Kęstutį Kriščiūną. Tuomet jis signalą apie pavojų perdavė Civilinės saugos tarnybai, kuri į savivaldybę iškvietė visas specialiąsias tarnybas.

VIDEO: Pranešta, kad užminuotas Kauno savivaldybės pastatas

Papildyta 13.11 val. Laisvės alėjoje, netoli Vytauto paminklo, stovėję Kauno vicemeras S.Buškevičius ir jo sūnus, Kauno miesto tarybos narys Stasys Buškevičius svarstė įvykio versijas.

Vicemero S.Buškevičius teigimu, galbūt apie sprogmenį pranešusįjį tokiam veiksmui išprovokavo įvykiai Norvegijoje ir Londone ir dar mėnesiena.

Tačiau politikas neatmetė galimybės, jog informacija susijusi su šiandien savivaldybėje turėjusiu vykti Viešųjų pirkimų komisijos posėdžiu, kuriame svarstomas klausimas, ar pirkti gatvių remonto darbus už 60 mln. Lt.

S.Buškevičius sakė, kad tai ne Kelių direkcijos lėšos, o verslo pinigai. Politikas teigė girdėjęs, jog šis gatvių remonto už 60 mln. Lt. projektas galimai yra korupcinis.

„Tikiuosi, kad pranešimas apie sprogmenį melagingas. Tačiau niekada negali žinoti. Norvegai irgi nesitikėjo tragedijos“, – nerimavo vicemeras S.Buškevičius.

Pranašautas sprogimas 12 val. neįvyko, bomba kol kas nerasta, nenustatyta, ar ji iš viso yra.

Papildyta 14.12 val. Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai Kauno savivaldybėje užtruko maždaug pusantros valandos. Specialistams neradus sprogmens, į darbus po truputį grįžta savivaldybės darbuotojai.

Kauno policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę“. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba areštą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min