TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjo vaikino mirtimi Kaune pasibaigusios SMS žinučių istorijos kaltininkų teismas

Heraldas Garbenko
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Heraldas Garbenko
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno apygardos teisme prasidėjo 2011 m. birželio 19 d. naktį, kaip įtariama, vieną jaunuolį nudūrusių ir du sužalojusių kauniečių teismas. Nusikaltimas įvykdytas kilus konfliktui tarp Rokuose ir Dainavos mikrorajone gyvenančių vaikinų dėl merginai atsiųstų įžeidžiamo turinio SMS trumpųjų žinučių.

Iš esmės byla nepradėta svarstyti, nes paaiškėjo, kad vienas iš trijų kaltinamųjų – Andrius Bučinskas (25 m., vidurinis išsilavinimas, bedarbis, teistas) – neturi advokato. Jis prašė skirti valstybės apmokamą gynėją.

Kitus kaltinamuosius – Edviną Garbenką (25 m., baigęs 9 klases, keturis kartus teistas, bedarbis) ir Heraldą Garbenką (20 m., vidurinis išsilavinimas, anksčiau neteistas, dirbo kroviku, dabar yra suimtas) – gina advokatas Artūras Bauža.

Kitas teismo posėdis numatytas spalio 22 d.

Žuvusiojo tėvai kaltinamiesiems pateikė 300 tūkst. Lt ieškinį moralinei žalai atlyginti. Suma gali būti patikslinta. Laidotuvių išlaidoms padengti iš prašytų 10 tūkst. Lt buvo skirti 8 tūkst. Lt. Abu tėvai šiuo metu yra bedarbiai.

Nesantaikos priežastis – žinutės

Konfliktas apie 2 val. nakties kilo Partizanų gatvėje, prie J.Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos, netoli turgaus. Santykių čia aiškintis susirinko dvi vaikinų grupuotės. Nesantaikos priežastis – vieno iš Rokuose gyvenančių vaikinų Jono Taručio merginai iš dainaviškio mobiliojo ryšio telefono atsiųsta įžeidžiančio turinio žinutė.

Nužudytojo 22 m. Pauliaus Dabušinsko mamos Vigilijos pasakojimu, jos sūnus, kartu su kitais draugais, šventė iš Norvegijos grįžusio Eriko Jaruševičiaus (jis šiuo metu vėl gyvena ir dirba Norvegijoje) sutiktuves. Bute vykusio vakarėlio metu žinutes gavusi J.Taručio mergina jas parodė savo vaikinui.

Alkoholiu pasivaišinę sutiktuvių dalyviai susisiekė su dainaviškiais ir susitarė susitikti išsiaiškinti viską prie J.Urbšio mokyklos. Į įvykio vietą nuvažiavo pilnas autobusiukas vaikinų, tačiau aiškinti santykių nuėjo tik P.Dabušinskas, E.Jaruševičius ir J.Tarutis. Likusieji laukė prie autobusiuko.

Užpuolė iš pasalų

„Dainavos vaikinai ėmė neigti siuntę žinutes, tačiau Jonas paskambino numeriu, kuriuo atėjo žinutės, ir suskambo telefonas Heraldo kišenėje. Jonas atėmė telefoną ir jį sudaužė. Jie dar pasikalbėjo ir apsisuko eiti atgal, nes viską lyg ir išsiaiškino.

Tada pasigirdo Pauliaus šauksmas, jam buvo tris kartus įdurta į įvairias kūno vietas. Jis ėjo paskutinis, todėl jį ir puolė, nes arčiausiai buvo. Mūsiškiai atėjo be jokių ginklų, peilių, o dainaviškiai turėjo lazdas, peilius, strypus, šaudė guminėmis kulkomis“, – pasakojo žuvusiojo mama.

Į automobilį įsodintas P.Dabušinskas iš pradžių dar kalbėjo ir skundėsi skausmu, tačiau netrukus pasakė nieko nebejaučiantis. Nuo sužalojimų vaikinas mirė. Kitų dviejų sužeistų jaunuolių gyvybei pavojus negrėsė. V.Dabušinskienės teigimu, jos sūnus nepažinojo nei vieno iš teisiamųjų.

Moteris iki šiol nesupranta, kodėl reikėjo griebtis peilių, lazdų: „Vyriškas pokalbis galėjo baigtis mėlynėmis, kojos lūžiu, bet ne peilio dūriais.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min