Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjus naujiems mokslo metams – sostinės policijos priemonės

Pėsčiųjų perėja
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pėsčiųjų perėja
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidedant naujiesiems mokslo metams, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba ir eismo priežiūrą vykdantys Vilniaus apskrities struktūrinių policijos komisariatų pareigūnai ypatingą dėmesį skirs eismo saugumui užtikrinti.

Po vasaros atostogų sugrįžę vaikai būna išsiblaškę, atpratę nuo intensyvaus eismo sąlygų sostinėje. Todėl policijos pareigūnai įspėja ir ragina vairuotojus būti itin atidžiais, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Suaugusiems eismo dalyviams primena, kad vaikai seka jų pavyzdžiu, todėl nuolatinis drausmingas ir atsakingas elgesys kelyje – būtinas. Sostinės policija, skirdama ypatingą dėmesį jaunųjų eismo dalyvių drausmingumui, atsakingumui už savo elgesį kelyje, siekia, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau nepilnamečių, o jų dalyvavimas eisme būtų saugus, numato vykdyti policines prevencijos ir kontrolės priemones tinkamam ir veiksmingam eismo saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti.

Kaip ir visoje Lietuvoje, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdys eismo saugumui skirtas priemones: stiprins eismo kontrolę prie vaikų mokymo ir ugdymo įstaigų.

Rugsėjo 1–9 dienomis policijos pareigūnai budės prie bendrojo lavinimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Į pagalbą bus pasitelkti policijos rėmėjai, jaunieji policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos, pilietiški bendruomenės atstovai. Rugsėjo mėnesį prie mokyklų prieš pamokas ir po jų bus organizuojami reidai ir tikrinamos transporto priemonės, kurias vairuoja mokiniai (bus tikrinami privalomi turėti dokumentai, saugos diržų naudojimas ir kt.). Taip pat atkreiptas dėmesys į dviračiais važiuojančius vaikus (bus tikrinama šalmų, ryškiaspalvių liemenių naudojimas ir kt.). Bus skirtas didesnis dėmesys transporto priemonių vairuotojų elgesiui prie sankryžų ir pėsčiųjų perėjų, motociklų ir mopedų vairuotojų elgesiui kelyje. Tramdomi pavojingo ir chuliganiško, taip pat viršyto leistino greičio mėgėjai.

Pareigūnai organizuos mokyklinių autobusų, maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas, vairuotojų blaivumo patikrinimus, lankysis ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose ‒ vaikams ir suaugusiesiems primins Kelių eismo taisykles, atsakomybę už netinkamą elgesį kelyje.

Bus skirtos sustiprintos policijos pajėgos viešajai tvarkai ir eismo saugumui užtikrinti viešosiose vietose, valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose.

Policijos pareigūnai prie mokyklų organizuos trumpalaikius reidus, skirtus tikrinti transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai, organizuos atsitiktinius mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumo patikrinimus.

Sostinės policija kartu su mokyklų administracija užtikrins ir kontroliuos, kad mokinius vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai ar kiti lydintys asmenys griežtai laikytųsi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Padidintas dėmesys bus skirtas ir saugos diržų naudojimo užtikrinimui, vaikų skaičiaus autobuse pagal sėdimas vietas kontrolei, saugiam vaikų įlaipinimui, atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimui.

Siekiant užtikrinti vežamų automobiliais vaikų saugumą, policijos pareigūnai kontroliuos, kaip yra naudojamos vaikų prisegimo ir saugumo sistemos, specialios kėdutės, ar keleiviai automobilio priekyje ir gale naudoja saugos diržus.

Vaikai turės galimybę įgyti saugaus eismo žinių, kartu su pedagogais ir tėvais apsilankę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje esančioje Saugaus eismo klasėje.

Policija dalyvaus ir kitų eismo saugumu besirūpinančių organizatorių prevenciniuose renginiuose, mokyklų organizuojamose šventėse, skirtose naujųjų mokslo metų pradžiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min