Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekes iš vilkikų grobusi organizuota vilniečių grupė priėjo liepto galą

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Nerijus Bieliauskas teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl organizuotos grupės įvykdytų vagysčių iš vilkikų priekabų. Šia nusikalstama veika kaltinami šeši jauni vilniečiai, iš kurių keturi buvo susibūrę į organizuotą grupę, teigiama prokuratūros išplatintame pranešime spaudai.

Prokurorai kaltina 29 metų G. R. subūrus organizuotą grupę, kuri laikotarpiu nuo 2008-ųjų kovo iki 2009-ųjų balandžio vogė prekes iš sostinėje stovinčių vilkikų priekabų. Paprastai automobilių aikštelėje ar degalinės teritorijoje nužiūrėję krovininį automobilį į priekabos vidų patekdavo perpjovę jos tentą ir jį sugadindami, nuplėšę muitinės plombą ar kitais būdais. Pagrobdavo viską, ką radę –
buitinę techniką ir skalbimo miltelius, žaidimus ir vaikiškus vežimėlius, batus ir statybines medžiagas. Kas turėjo vertę, ką buvo galima parduoti. Šitaip jie apvogė daugiau nei dešimt vilkikų, mūsų šalies, Lenkijos, Baltarusijos bei Rusijos verslininkams padarydami žalos daugiau kaip už 110 tūkst. litų.

Pasak prokuroro N. Bieliausko, kaltinamieji – pakankamai marga publika.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, organizuotai grupei priklausantis 25 metų D. K., talkinamas brolio 23 metų D. K., 2009-ųjų balandį Vilniuje sumušė vyrą, padarydami jam nesunkų sveikatos sutrikdymą bei jį apiplėšė – pagrobė pinigų, asmeninių daiktų, pasą, kitų dokumentų, banko mokėjimo kortelę.
 
Už poros savaičių, naktį, būdamas neblaivus D. K., kėsindamasis pagrobti prabangaus visureigio ratus, sunkiai sužalojo kitą vilnietį. Paskui, pasitelkęs jaunėlį brolį bei G. R., ne tik nuėmė automobilio ratus, bet ir pagrobė jame rastus pinigus, tris banko korteles, įvairių daiktų, asmens tapatybės kortelę. Nuo smurtininkų nukentėjusiam vyriškiui padaryta žala viršija 20 tūkst. litų.
 
Pasak prokuroro N. Bieliausko, kaltinamieji – pakankamai marga publika. Tarp jų – ir bendrovės vadybininkas su aukštuoju išsilavinimu, ir dešimt klasių baigęs picų kepėjas, ir teisti, ir su teisėsauga reikalų neturėję vyrai nuo 23 iki 40 metų. Pusė jų savo kaltę visiškai pripažino.
 
Ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūra, atliko Vilniaus apskrities VPK Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.
 
Už svetimo turto grobimą įsibraunant į automobilį įstatyme numatyta bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Kitiems kaltinamiesiems, kuriems inkriminuotas plėšimas bei sunkus sveikatos sutrikdymas, laisvės netekti gresia atitinkamai iki septynerių bei iki dvylikos metų.

Komentarai
Temos Prokuratūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min