Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 22d. 13:00

Prekyba narkotikais kaltinama 81-erių metų vilnietė: „Žolę pirkau nuo vėžio mirštančiam vyrui, jam padėdavo“

Galina Demčiuk
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Galina Demčiuk

Gyvenime reikalų su teisėsauga neturėjusi 81-erių metų Galina Demčiuk penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo priversta aiškintis dėl prekybos narkotikais. Senolės pečius užgulė tokie sunkūs kaltinimai, kad jei teisėjas pripažintų ją kalta ir aklai vadovautųsi įstatymo raide, ji būtų pasiųsta už grotų. Tačiau pati kaltinamoji tvirtina narkotikais niekada neprekiavusi, 300 gramų jos namuose rastų kanapių esą buvo skirtos nuo vėžio mirštančiam moters vyrui.

Ši istorija prasidėjo praėjusių metų lapkričio 27-osios vakarą. Kaip teisme pasakojo patrulis, tą vakarą jis sulaukė kolegų prašymo užmesti akį į kiemą sostinės Šv. Stepono gatvėje. Buvo turima informacijos, kad čia galbūt prekiaujama narkotikais.

„Mes nuvykome tuo adresu, įėjome į namo laiptinę ir viskas įvyko kaip filme, iškart iš nurodyto buto išėjo kaltinamasis“, – pasakojo pareigūnas, parodydamas į teisme sėdintį Sergejų Kolesnikovą.

21-erių metų vaikino kišenėje neuniformuoti pareigūnai rado maišelį su 0,85 g kanapių. Paklaustas, kur jas gavo, jis esą parodė į G.Demčiuk butą, po to atsisakė toliau kalbėti.

Tiesa, pats S.Kolesnikovas neigia taip daręs. Pristatytas į komisariatą jis aiškino kanapes įsigijęs iš kažkokio asmens Naujininkuose, o ne iš G.Demčiuk. Tai užfiksuota ir pirminiuose jo parodymuose, tą patį jis kartojo ir teisme.

Sulaikius S.Kolesnikovą, į darbą pakilo Kriminalinės policijos pareigūnai, jie iškrėtė pensininkės namus.

„Senolės namuose buvo rasta ir paimta daugiau nei ketvirtis kilogramo augalinės kilmės narkotinių medžiagų, dalis jų jau buvo paruošta parduoti, svarstyklės ir beveik 4 000 eurų“, – taip kitą dieną apie dar vieną sėkmingą kriminalistų smūgį narkomafijai visuomenę informavo Lietuvos policija.

Teisme liudijęs pareigūnas užsiminė, kad net kratos metu senjorė nestokojo geros nuotaikos ir juokavo su policininkais. Gerai nusiteikusi ji buvo ir teisme. Kadangi G.Demčiuk gimtoji kalba rusų, jai teismas skyrė vertėją. Kol liudijo kiti žmonės, senjorė nesustodama apie kažką su vertėja linksmai plepėjo. O po teismo posėdžio priėjusi prie žurnalisto su šypsena domėjosi, kada galės apie save perskaityti straipsnį.

Žolę esą pirko vyrui

Nors radiniai G.Demčiuk bute atrodo kaip akivaizdūs prekybos narkotikais įrodymai, moteris kaltę neigė ir teisme rado paaiškinimą kiekvienam įtartinam radiniui.

„Aš nepardavinėjau. Kalta tuo, kad laikiau. Aš neplatinu, – kalbėjo senjorė. – Mano vyras serga gerklės vėžiu ir kai jis parūkydavo, jam būdavo lengviau. Todėl aš ir nupirkau, tą aš pripažįstu. Nežinau, ką dar galiu pasakyti.“

Senjorė pasakojo, kad likus maždaug keliems mėnesiams iki kriminalistų operacijos, ji su drauge sėdėjo Halės turguje esančioje kavinėje.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Galina Demčiuk
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Galina Demčiuk

Bičiulei S.Demčiuk pasakojo apie sunkią savo vyro ligą, ketvirtos stadijos vėžį. Teismui kaltinamosios sutuoktinio apklausti nepavyks, advokatas pateikė medikų pažymą, kad vyro būklė šiuo metu labai sunki, gyventi jam liko nebedaug.

„Aš draugei pasakojau apie vyrą, o šalia sėdėjo čigonė. Ji išgirdo ir priėjo, pasiūlė nusipirkti žolės. Aš ir pabandžiau. Kai jis rūkė, jam iš tikrųjų buvo lengviau. Galvoju, tegul naudoja, jeigu jam lengviau“, – pasakojo G.Demčiuk.

Beje, teisme pasirodė ir minima draugė. Prisiekusi sakyti tik tiesą, ji patvirtino senjorės istoriją apie mįslingą romų tautybės moterį.

Viskam turėjo paaiškinimą

G.Demčiuk pasakojo, kad tada su čigone susitiko antrą kartą ir įsigijo kiek didesnį kiekį. Už į celofaną suvyniotą paketą sumokėjo 550 eurų.

Anot policijos pranešimo, kanapės pensininkės bute buvo paruoštos pardavimui, jos supakuotos nedideliais kiekiais ir išdėliotos visame bute.

„Aš paruošiau vyrui, kad jis žinotų, kur daugiau, kur mažiau. Jam buvo paruošta, aš kartais išeidavau į parduotuvę, tai kai jam prasidėdavo skausmai ir dusimas, kad jis rastų, kad jam visada būtų po ranka“, – šią aplinkybę paaiškino moteris. Vyras kanapes neva rūkydavo susisukęs suktines, tą darydavo porą kartų per dieną.

Vilniaus aps. VPK nuotr./Sulaikyta narkotikų prekeivė
Vilniaus aps. VPK nuotr./Sulaikyta narkotikų prekeivė

O kaip dėl svarstyklių? „Tai senos, sulūžusios, – į teisėjo klausimą numojo ranka G.Demčiuk. – Mano dukra, kuri gyvena kartu, kažkada dirbo kirpėja, tai plaukų dažus atsverdavo.“

O beveik 4 tūkst. eurų? „Ten buvo pinigai ne mano, anūkės. Ji dirba Anglijoje, čia statosi namą ir kai dukra nuvažiuoja, ji perduoda pinigus, kad parvežtų kažkiek. Ji ten nenori gyventi, nori grįžti į Lietuvą. Mano ten buvo 325 eurai ir 60 eurų atidėta už butą sumokėti. Tai visi mano pinigai, – pasakojo G.Demčiuk ir pridūrė, kad kartu su vyru iš viso gauna 700 eurų pensijos. – Mums dviem užtenka. Už butą mokame nedaug, 50–60 eurų, nes perkam malkas.“

O ką senjorės bute vakare veikė 21-erių metų jaunuolis? „Mano giminaitis gyvena su jo motina. Aš pažįstų jį gal 3 metus. Jis pas mus ateidavo dažnai. Buvo tądien atėjęs išvesti šuns. Prašydavau, kad nuvežtų į Santariškes. Kai man reikėdavo, kreipdavausi į jį“, – pasakojo G.Demčiuk.

Pats S.Kolesnikovas patvirtino, kad pagelbėdavo senolei, pats dirbo taksistu, tad ir pavežti nebuvo sunku, kai prireikdavo. Jis užsiminė, kad į akį jam buvo kritusi G.Demčiuk anūkė, tai irgi buvo priežastis apsilankyti pas garbaus amžiaus moterį.

Kitas posėdis šioje byloje numatytas spalį. G.Demčiuk kaltinama pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. Už tai numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų. Kadangi tai sunkus nusikaltimas, įstatymas nenumato galimybės atidėti bausmę.

Tiesa, Baudžiamojo kodekso 62 str. nurodoma, kad teisėjas tam tikrais išskirtiniais atvejais turi teisę skirti švelnesnę bausmę nei numatyta įstatyme.

Šią kodekso nuostatą yra kritikavęs teisėjas Audrius Cininas. Jis sakė, kad BK 62 str. turėtų būti taikomas tik išimtiniais atvejais, tačiau dėl nelogiškai griežtų bausmių teisėjai priversti šios normos griebtis vos ne nuolat.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min