Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 30d. 10:08

Prekybos centrą Klaipėdoje susprogdinti grasinęs vaikinas vėl grįžo į teismą

Į lombardus dažniausiai užsuka finansinių bėdų ištikti arba nuo svaigalų priklausomi žmonės.
Jorės Janavičiūtės nuotr. / Teisiamasis privertė draugą įkeisti telefoną lombarde, kad gautų pinigų alkoholiui.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas pripažino kaltu 19 m. Henrikas Mika už tai, kad jis, būdamas neblaivus ir norėdamas dar išgerti alkoholio, privertė draugą įkeisti savo telefoną lombarde, o gautus pinigus pasisavino. Teismas jaunuoliui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pusantrų metų.

Byloje nustatyta, kad spalio mėnesį nuteistasis su savo pusbroliu atėjo į nukentėjusiojo namus. Neblaivus svečias su pastaruoju susiginčijo. Po konflikto jaunuoliai susitaikė ir tuomet nuteistasis panoro dar išgerti svaigalų. Jis prašė nukentėjusiojo pinigų, o pastarasis jų duoti atsisakė. Tuomet grasindamas peiliu nuteistasis privertė asmenį įkeisti savo telefoną lombarde. Gautus pinigus grasintojas pasisavino.

Jaunuolis savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Jis teigė nenorėjęs nieko žaloti ir negalėjo paaiškinti, kodėl taip padarė.

Teismas, įvertinęs bylos medžiagą bei liudytojų parodymus, konstatavo, kad asmuo padarė minėtus nusikaltimus. Skiriant bausmę atsižvelgta į kaltinamojo prisipažinimą ir gailėjimąsi, neigiamą savo veiksmų vertinimą, savarankišką lankymąsi pas specialistus dėl agresyvaus elgesio. Dėl šių aplinkybių teismas neskyrė jaunuoliui realios laisvės atėmimo bausmės.

Pažymėtina, kad galutinę sankciją teismas subendrino su anksčiau skirtomis ir dar iki galo neatliktomis bausmėmis. Jaunuolis praėjusiais metais buvo nuteistas už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų ir svetimo dviračio užstatymą lombarde.

Nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min