TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjero apsaugininką vilnietis teisme vadino Terminatoriumi, o save palygino su Chucku Norrisu

Byla teisme: vilnietis A.Dambrauskas prieš VAD.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Byla teisme: vilnietis A.Dambrauskas prieš VAD.
Šaltinis: 15min
0
A A

Andriaus Kubiliaus sargybinių ir ginkluoto praeivio konfliktas išnagrinėtas teisme.

Antradienį Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo bylą, susijusią su incidentu sostinės Pilies gatvėje, kai premjerą A.Kubilių bandęs nufotografuoti praeivis buvo sučiuptas Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų, mat turėjo pistoletą.

Apie šį balandžio 30-osios įvykį kelis sykius išsamiai pasakojo 15min.lt (žr. susijusius straipsnius).

Vilnietis Andrius Dambrauskas siekia, kad teismas panaikintų jam surašytą administracinio teisės pažeidimo protokolą už viešą ginklo demonstravimą.

Sostinės policijos 3-iojo komisariato pareigūnai A.Dambrauską linkę bausti pagal sunkesnį kodekso straipsnį, kai nuobauda skiriama per pastaruosius metus už tą patį pažeidimą jau baustam asmeniui.

A.Dambrauskas pagarsėjo ir šių metų kovo 11-ąją, kai į Seimą nusinešė ginklą, šį vizitą nufilmavo ir medžiagą paviešino youtube.com svetainėje.

VAD vadovybė po šio eksperimento pripažino savo darbo broką, o parlamento rūmų šeimininkai nedelsdami ėmė griežčiau tikrinti lankytojus, tačiau A.Dambrauskui už neva viešą ginklo demonstravimą buvo skirta 100 litų bauda.

„Tai susidorojimas! Viskas sufabrikuota“

„Kam jums reikia ginklo tokiose vietose? Ar jaučiate kažkokią grėsmę?“ – stebėjosi teisėja Liuda Arlauskienė, turėdama omeny tiek vilniečio vizitą į Seimą, tie pasivaikščiojimą Pilies gatve.

„Dirbu privačiu asmens sargybiniu. Ginklą nešiojuosi dėl kliento saugumo, – paaiškino administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo ir pridūrė: – Įstatymai nedraudžia man eiti Pilies gatve ginkluotam.“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Protokolą surašiusio komisariato atstovė teisme.
Protokolą surašiusio komisariato atstovė teisme

A.Dambrauskas posėdžio metu stengėsi įtikinti, kad jo poelgis, kaip apie tai pasakoja VAD atstovai, prieštarautų sveikam protui: „Žinodamas, kad ginklai yra mano duona, nevaikščiočiau ir cirkų nekrėsčiau, teisingai?“

Jei jaunas vyras bus pakartotinai nubaustas už ginklų laikymo bei nešiojimo tvarkos pažeidimą, jam gresia netekti licencijos.

A.Dambrauskas teisme nevaržė emocijų: „Tai susidorojimas su manimi, vienareikšmiškai! Viskas sufabrikuota.“

Būtent šį niuansą per posėdį stengėsi išsiaiškinti teisėja L.Arlauskienė: ar antpuolį prieš A.Dambrauską Pilies gatvėje surengę VAD pareigūnai taip pasielgė, nes jį pažino, ar vis dėlto premjero apsaugininkų dėmesį pirmiausia patraukė viešai demonstruojamas ginklas.

Premjero sargybinis: žmogus elgėsi keistai

Teismui antradienį liudijęs VAD darbuotojas pasakojo: „Esu ministro pirmininko sargybinis. Dirbdamas pastebėjau keistai besielgiantį žmogų. Jis išsiskyrė iš kitų, nes vaikščiojo aplink automobilius, filmavo ir fotografavo juos bei pareigūnus. Staiga pamačiau ginklą. Jis buvo prieš pat mane, gal per du metrus. Jis buvo su trumpa striuke. Kai jis pakėlė rankas, pamačiau dėklą ir ginklą.“

A.Dambrauskas savo ruožtu stebėjosi, kad pasakodamas šias aplinkybes savo tarnybiniame paaiškinime A.Kubiliaus apsaugininkas nurodė pamatęs konkrečiai kovinį ir tam tikro modelio pistoletą.

„Kaip per drabužius ir dėklą nustatė modelį?! Gal jo akys Terminatoriaus su infraredu, nežinau, tegul jis papasakoja“, – siūlė A.Dambrauskas.Kam jums reikia ginklo tokiose vietose? Ar jaučiate kažkokią grėsmę? – stebėjosi teisėja Liuda Arlauskienė.

Konflikto dalyviai radikaliai priešingai pasakojo ir apie tai, kas vyko toliau.

„Priėjau, prisistačiau, ištraukiau ginklą, gražiai apsikabinau per šoną ir paprašiau nueiti iki policininkų“, – pasakojo A.Lataitis.

A.Dambrauskas teigia prisistatymo negirdėjęs, pareigūno pažymėjimo neišvydęs. Ginklo A.Lataitis, anot pistoleto savininko, nesugraibė ir išmetė ant gatvės grindinio.

A.Dambrauską stebina kaltinimai, kad jis muitėsi, pats išmušė pareigūnui ginklą, dar ir keikėsi. „Ar aš Chuckas Norrisas buvau tuo metu?“ – su garsiu kovinių filmų aktoriumi save palygino A.Dambrauskas ir tikino visiškai pareigūnams nesipriešinęs.

Susidaryti įspūdį, kaip buvo iš tikrųjų, bylą nagrinėjančiai teisėjai turėtų padėti prie bylos pridėtas vaizdo įrašas – konfliktą užfiksavo Pilies gatvėje įrengtos vaizdo kameros.

Teisme liudijęs ir priesaiką sakyti tik tiesą pasirašęs VAD pareigūnas teigė, kad A.Dambrausko nepažinojo, Pilies gatvėje matė pirmą kartą, o dėmesį atkreipė ne į jį, kaip į asmenį, o jo turimą ginklą. Tačiau apie tai kamantinėjamas A.Lataitis prisipažino, kad yra matęs atspausdintą ir VAD darbuotojų darbo vietose iškabintą A.Dambrausko nuotrauką – tokio populiarumo vilnietis sulaukė po akibrokšto Seime.

„Turėdamas Sausio 13-osios medalį, kodėl meluojate savo tarnybiniame?“ – sugėdino oponentą A.Dambrauskas.

„Neturiu ką atsakyti į šį klausimą“, – tepasakė premjero sargybinis.

A.Dambrauskas teisme kamantinėjo oponentą ir konkrečiau: „Ar keikiausi? Ar priešinausi?“

„Neturiu ką atsakyti“, – į diskusijas neįsitraukė A.Lataitis.

Verdiktas – kitą savaitę

Teismas išklausė ir protokolą administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui surašiusios institucijos – 3-iojo policijos komisariato – atstovę. Policijos teisininkė siūlė teismui remtis VAD atstovų apie A.Dambrauską surinkta medžiaga ir jį bausti.

Vilnietis viliasi kitokios bylos baigties. „Tokio pažeidimo nepadariau. Skundžiamas nutarimas yra neteisėtas. Kiti asmenys ginklo negalėjo matyti, nes jis buvo po marškinėliais ir striuke“, – apibendrino ginklų mėgėjas.

Savąjį verdiktą teisėja L.Arlauskienė žada skelbti liepos 22 dieną. Jei kuri ginčo šalis nutarimu bus nepatenkinta, turės galimybę jį per 10 dienų skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min