Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 9d. 11:01

Prestižiniame sostinės grožio salone – neapskaitytos lėšos, vokeliai ir nelegalūs darbuotojai

Vokeliai Telšiuose
Klaipėdos AVMI nuotr. / Vokeliai Telšiuose

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad pagal gyventojo raštu pateiktą informaciją patikrino sostinės Gedimino prospekte įsikūrusį grožio saloną ir rado daugybę pažeidimų: pradedant kvito neišdavimu, baigiant atlyginimais „vokeliuose“ ir nelegalias darbuotojais. Salono savininkui pradėta administracinė teisena ir gresia didžiulės baudos.

Mokesčių inspekcijos darbuotojai patikrino grožio salone esantį kompiuterį, kuriame rado juodosios buhalterijos dokumentus – bendrovės pajamų registrus. Šiuose dokumentuose buvo nurodyta, kiek ir kokių paslaugų suteikė grožio salono darbuotojai, kiek buvo gauta pajamų, nurodyti ir darbuotojų darbo užmokesčiai, tačiau šios pajamos nebuvo deklaruotos. Specialistai nustatė, kad net 10 grožio salono darbuotojų gaudavo atlyginimus vokeliuose. Be to, operatyvaus patikrinimo metu buvo aptikti ir du nelegaliai dirbę asmenys.

Patikrinimo pradžios buvo aptarnauti 3 klientai, tačiau bendrovės direktorius jų sumokėtų pinigų neapskaitė elektroniniu kasos aparatu ir neišrašė jokio apskaitos dokumento.

Grožio salono kasoje rastas ir 695 Lt perteklius. Paaiškėjo, kad iki patikrinimo pradžios buvo aptarnauti 3 klientai, tačiau bendrovės direktorius jų sumokėtų pinigų neapskaitė elektroniniu kasos aparatu ir neišrašė jokio apskaitos dokumento.

Operatyvaus patikrinimo metu bendrovė papildomai deklaravo daugiau kaip 74 tūkst. Lt apmokestinamųjų pajamų ir daugiau kaip 15 tūkst. Lt PVM. Už atlyginimus vokeliuose teks ne tik administracinė atsakomybė, bet reikės papildomai sumokėti 60 tūkst. Lt nesumokėtų mokesčių. Už nelegaliai dirbusius darbuotojus įmonės vadovui gali tekti sumokėti iki 20 tūkst. Lt baudų. Vadovui teks atsakyti ir už kasos kvito neišdavimą, taip pat už įtrauktų į apskaitą ir kasoje laikomų pinigų sumų neatitikimą. Aplaidus buhalterinės apskaitos tvarkymas, kai dėl to nesumokama nuo trisdešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių dydžio sumos mokesčių, kurie turėjo būti sumokėti pagal įstatymus per tikrinamąjį laikotarpį,  gali užtraukti baudą iki penkių tūkstančių litų.

„Mokesčių inspekcija visada vertina gyventojų pranešimus, o jų liudijimai jau ne kartą padėjo mūsų institucijos specialistams nustatyti sukčiaujančius mokesčių mokėtojus. Ragintume ir kitus gyventojus nelikti abejingus ir informuoti Mokesčių inspekciją apie atlyginimus vokeliuose, nelegalų darbą ar kitus mokestinius pažeidimus“, – sako Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Marius Žemgulis.

Mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai apie nelegalų darbą, atlyginimus vokeliuose ir kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min