Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Prezidentienės dėmesio sulaukęs kūdikio nužudymas Anykščių rajone bus narpliojamas teisme

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl naujagimio nužudymo Šeimyniškėlių kaime. Kaltinimai dėl mažamečio bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo pareikšti 21 metų anykštėnei.
Akimirka iš vykusio policijos reido
Asociatyvi iliustracija / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Greitosios pagalbos medikai ir policija į vieną Anykščių rajone esančią sodų bendriją buvo iškviesti praėjusių metų birželį. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs jaunuolis pranešė, kad sodo namelyje įrengtoje lauko tipo išvietėje pastebėjo įmestą negyvą kūdikį, praneša prokuratūra.

Atskubėjusiems medikams iškart kilo įtarimų, kad namelyje rasta jauna mergina yra ką tik gimdžiusi. Ji dėl sveikatos sutrikimų išvežta į ligoninę. Negyvas naujagimis buvo perduotas teismo medicinos ekspertams. Jie nustatė, kad išnešiotas ir sveikas naujagimis mirė uždusęs dėl išorinės kliūties oro įkvėpimui.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

Anot ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės V.Chodorcevičienės, kaltinamoji dėl naujagimio mirties kaltės nepripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Po šio nužudymo į įvykį sureagavo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, skatindama žiniasklaidos priemonių socialinę atsakomybę, informuojant visuomenę apie tokio pobūdžio nelaimes.

„Priežasčių, kodėl ką tik pagimdžiusios moterys vis dar ryžtasi tokiam žingsniui, yra daug ir įvairių. Galima kelti klausimus, kodėl mūsų visuomenėje žmonės vis dar atsiduria tokiose sudėtingose situacijose ir priima tokius drastiškus sprendimus. Ir galima paklausti savęs – kaip aš galiu realiai imti ir pakeisti situaciją? Kaip turiu reaguoti, ar galiu būti visuomeniškai jautresnis, aktyvesnis? Kokių neišnaudotų galimybių, įrankių turiu kaip socialinis partneris? Ką galiu nuveikti, kad taip daugiau neįvyktų?“ – prezidento kanceliarijos pranešime cituojama D.Nausėdienė.

Prezidento sutuoktinės siūlymas žurnalistams: populiarinti krizinio nėštumo centrų, gyvybės langelių adresus Lietuvos miestuose, psichologinės ir kitų pagalbos tarnybų kontaktus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius