Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie neteisėto nuteistųjų paleidimo į laisvę prisidėję Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotojai atsidūrė prokurorų akiratyje

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro sprendimu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotojų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Vyriausiasis prokuroras, atsižvelgdamas į tai, kad Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas B.L. į laisvę anksčiau laiko paleido už dvigubą žmogžudystę nuteistą kaunietį E.A., kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu organizuoti tarnybinį patikrinimą ir ištirti galimai neteisėtus Kauno tardymo izoliatoriaus pareigūnų veiksmus, kuriais nuteistajam E.A., nesilaikant teisės aktų reikalavimų, Kauno miesto apylinkės teismui buvo paruošti dokumentai dėl lygtinio paleidimo iš pataisos namų ir palikimo E.A. dirbti ūkio darbus Kauno tardymo izoliatoriuje.

Kauno apygardos prokuratūra šių metų gegužės 9 dieną gavo iš Teisingumo ministerijos tarnybinio patikrinimo išvadą, kurioje konstatuota, kad Kauno tardymo izoliatoriaus atitinkami darbuotojai neteisėtai ir nepagrįstai, neturėdami tam įstatyminio pagrindo kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą dėl A.E. lygtinio paleidimo iš Kauno tardymo izoliatoriaus. Pažymėtina, kad teikimas buvo pasirašytas pažeidžiant nuteistųjų paleidimo iš laisvės atėmimo vietų parengiamojo darbo instrukcijas.

„Tyrimo metu būtina ištirti visas su šiuo neteisėtu lygtiniu paleidimu iš pataisos namų susijusias aplinkybes bei šiuos sprendimus inicijavusių ir priėmusių pareigūnų veiksmus“‚ – kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

Atsižvelgiant į šią Teisingumo ministerijos atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą, iš Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų buvo sudaryta ikiteisminio tyrimo grupė, kuri atliks išsamų ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min