TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie „ORLEN Lietuvos“ vyko išsiliejusių degalų surinkimo pratybos (nuotraukos)

Pratybos
Pratybų organizatorių nuotr. / Pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį prie Mažeikių rajone esančios „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamyklos įvyko naftos produktų išsiliejimo vandenyje likvidavimo pratybos. Pagal tariamą benzinvežio avarijos scenarijų vykusi operacija parodė, kad gelbėtojai yra pasirengę suvaldyti tokią situaciją ir realiomis sąlygomis, praneša viešųjų ryšių agentūra „Idea prima“

„Dėl intensyvaus degalus vežančių sunkvežimių eismo, ekologinė nelaimė kelyje galima, todėl būtina įvaldyti gelbėjimo darbų įgūdžius“, - sakė Mažeikių objektinės Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Raimondas Ramanauskas.

Naują naftos produktų išsiliejimo vandenyje likvidavimo įrangą Mažeikių objektinei PGV nupirko „ORLEN Lietuva“. Bendrovė jau daug metų iš eilės gelbėtojus aprūpina brangia įranga, kuri gali būti naudojama likviduojant nelaimes visoje Lietuvoje.

„Naujausia gelbėtojams nupirkta technika padės užtikrinti didesnį ekologinį saugumą visame regione“, - pažymėjo „ORLEN Lietuva“ atstovas spaudai Jacekas Komaras. Lenkijos naftos koncerno „PKN ORLEN“ valdoma bendrovė Mažeikių ugniagesius per pataruosius kelerius metus metus aprūpino specialia įranga, kurios vertė siekia apie 1,5 mln. Lt.

Pratybos prie Varduvos upelio užtvankos ketvirtadienį vyko pagal tariamo įvykio scenarijų, kai degalus vežęs sunkvežimis susidūrė su lengvuoju automobiliu, buvo sužeisti du žmonės, o į vandenį pateko apie 1 tūkst. litrų degalų.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo 7 specialiųjų tarnybų automobiliai ir 40 pareigūnų iš Mažeikių objektinės PGV, greitosios pagalbos tarnybos, policijos ir „ORLEN Lietuva“ apsaugos. Pratybų metu buvo uždarytas kelias, apsauginėmis juostomis atitvertas benzinvežis, o gelbėjant tariamus sužeistuosius buvo supjaustytas lengvasis automobilis.

Tariamai išsilieję degalai buvo renkami valtimis ištiestais boniniais užtvarais, taip stabdant teršalų išsiplėtimą vandens paviršiuje. Po to buvo įleisti specialūs siurbliai (skimeriai), kurie į 15 tonų ant kranto pastatytą talpyklą surenka naftos produktus. Išsilieję teršalai specialiu automobiliu išvežami į „ORLEN Lietuva“ gamykloje esančius valymo įrenginius.

Pasak Mažeikių PGV viršininko R. Ramanausko, tokia operacija, priklausomai nuo paros meto ir oro sąlygų, realiai truktų apie 2-3 valandas.

Specialiųjų tarnybų pratybas prie „ORLEN Lietuva“ be žiniasklaidos atstovų taip pat stebėjo Mažeikių, Akmenės ir Telšių savivaldybių ekstremalių situacijų skyrių pareigūnai, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos gaisrininkai, policija, ekologai.

Po pietų „ORLEN Lietuva“ teritorijoje žurnalistai buvo supažindinti su didžiausios Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamyklos priešgaisrinės saugos sistemomis, pademonstruoti vieninteliai tokie Baltijos šalyse gaisriniai automobiliai, parodytos jų galimybės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Mažeikiai Nafta

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min