Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie sieną su Latvija žyminčio ženklo aptikta karo laikų mina

Pasienyje rasta mina
VSAT nuotr. / Pasienyje rasta mina
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie sieną su Latvija žyminčio ženklo Mažeikių rajone pasieniečiai aptiko pavojingą karo laikų minosvaidžio miną. Nėra aišku, kaip ji atsirado šioje vietoje.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos pasieniečiai vykdė Lietuvos sieną su Latviją žyminčių ženklų apžiūrą Mažeikių rajono Leckavos kaimo prieigose. Šioje vietoje abiejų šalių siena eina Vadaksties upe, kurios krante Lietuvos pusėje stovi ženklai su valstybės simbolika. Atitinkami valstybės sienos ženklai yra ir Latvijos krante.

Prie Šengeno narių Lietuvos ir Latvijos vidaus sienos nėra nuolatinės kontrolės, tačiau VSAT pareigūnai periodiškai patikrina ją žyminčių valstybės sienos ženklų būklę.

Prie vieno iš jų Zoknių užkardos pasieniečiai ant žemės pamatė aprūdijusį sprogmenį, kurio ilgis buvo apie 30 cm, diametras plačiausioje vietoje siekė apie 7 cm.

Kaip jis čia galėjo atsirasti, nėra aišku. Tikėtina, kad kažkas sprogmenį į šią vietą tiesiog atnešė ir padėjo prie sienos ženklo. Beje, Lietuvos teritorijoje netoliese yra žemės ūkio paskirties plotai, kurie rudenį buvo ariami.

VSAT pareigūnai iškart pradėjo vykdyti šios vietovės apsaugą. Apie pavojingą radinį pranešta Mažeikių policijai bei išminuotojams.

Atvykę Lietuvos kariuomenės J.Vitkaus inžinerinio bataliono specialistai nustatė, kad tai yra Antrojo pasaulinio karo laikų 81 mm kalibro minosvaidžio mina. Buvo nuspręsta pavojingą sprogmenį sunaikinti vietoje. Tai padaryta ketvirtadienį vėlai vakare.

Neutralizuojant miną valstybės ženklas nebuvo apgadintas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min