Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 4d. 12:00

Prie sienos su Kaliningrado sritimi įkliuvo į Šiaulius ketinęs eiti rusas

Pasieniečiai užšalusio Nemuno pakrantėje
VSAT nuotr. / Pasieniečiai užšalusio Nemuno pakrantėje

Sieną su Rusija užšalusiu Nemuno ledu neteisėtai perėjęs Kaliningrado srities gyventojas VSAT pareigūnams aiškino einąs į Šiaulius.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad trečiadienį VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai per sienos kontrolės sistemą UNISAS pastebėjo, kaip ties Pagėgių savivaldybės Šakininkų kaimu Nemuno ledu eina asmuo. Jis iš Rusijos perėjo upės viduriu einančią sieną ir artėjo prie Lietuvos kranto.

Į šią vietą greitai atvyko Bardinų užkardos patruliai, kurie pažeidėją sulaikė jau Lietuvos krante. Paaiškėjo, kad tai yra 19-metis Rusijos pilietis. Jis turėjo savo šalies pasą ir VSAT pareigūnams paaiškino einąs į Šiaulius.

Šis užsienietis yra gerai žinomas VSAT Šiaulių rinktinės pasieniečiams. Pernai jis į Lietuvą atvyko turėdamas vizą, tačiau pasibaigus jos galiojimo laikui iš šalies neišvyko. Rusą sulaikę Šiaulių rinktinės pasieniečiai jį buvo tris kartus įpareigoję išvykti iš Lietuvos, bet šis to nepaisė. Tuomet Šiaulių pasieniečiai šių metų vasario 17 d. Rusijos pilietį per Panemunės kontrolės punktą priverstinai išsiuntė iš šalies, tačiau, kaip paaiškėjo, Lietuva jį ir toliau traukė.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Pagėgių rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rusijos pilietį pasieniečiai uždarė į arešinę. Ketvirtadienį planuojama jį atvesdinti į Tauragės apylinkės teismą, kur jo byla bus nagrinėjama pagreitinto proceso tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min