TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie sienos su Rusija VSAT pareigūnai "ežiais" ir šūviais stabdė sprukusius kontrabandininkus

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie sienos su Rusija VSAT pareigūnų užklupti kontrabandininkai desperatiškai mėgino išvengti sulaikymo: nepaisė reikalavimų sustoti, pavojingai manevravo automobiliais ir ignoravo įspėjamuosius pasieniečių šūvius.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, penktadienį VSAT Pagėgių rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai ties Pagėgių savivaldybės Kucų kaimu pastebėjo automobilius Subaru Legacy, be šviesų važiuojančius nuo Nemuno.

Kaip ir galima buvo tikėtis, mašinas vairavę asmenys nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimui sustoti – vairuotojai padidino greitį ir ėmė važiuoti į Lietuvos teritorijos gilumą.

Pasieniečiai buvo numatę tokią įvykių eigą, todėl tolėliau ant kelio buvo patiesta dygliuota priverstinio stabdymo juosta, vadinamasis „ežys“.

Abu Subaru pervažiavo juostą ir pradurtomis padangomis važiavo toliau. Bėgliu stabdydamas specialiojo būrio pareigūnas į viršų iššovė keturis įspėjamuosius šūvius ir 11 šūvių į abiejų automobilių padangas.

Tuo pat metu kita VSAT grupė, budėjusi ties Pagėgių savivaldybės Berštininkų kaimu, taip pat pastebėjo du automobilius, važiavusius su išjungtais žibintais, - Audi 100 ir Subaru Legacy. Čia scenarijus pasikartojo – abu pažeidėjai ignoravo pasieniečių reikalavimus sustoti, padidino greitį ir nuvažiavo Stoniškių kaimo link. Kontrabandininkų nesustabdė nei patiesta dygliuota juosta, nei 7 įspėjamieji šūviai.

Abu Subaru, stabdytus ties Kucų kaimu, VSAT pareigūnai netrukus aptiko paliktus likimo valiai.

Vieną automobilį, kuriame rastos 25 dėžės cigarečių, jį vairavęs kontrabandininkas paliko ties Pagėgių savivaldybės Vičių kaimu, kita transporto priemonė aptikta bestovinti pamiškėje. Šalia mėtėsi keletas rūkalų pakuočių. Nustatyta, kad automobiliu iš viso gabenta 19 dėžių kontrabandinių cigarečių.

Automobiliai, kuriuos pasieniečiai mėgino stabdyti ties Berštininkų kaimu, taip pat rasti palikti likimo valiai. Paaiškėjo, kad Audi 100 gabeno 24 dėžes cigarečių, Subaru – 25.

Keturiuose transporto priemonėse pasieniečiai iš viso rado 93 dėžės kontrabandinių rūkalų „Saint George Lights“ ir „Jing Ling“. Beveik 47 tūkstančiai pakelių buvo pažymėti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Apie tarnybinio ginklo panaudojimą VSAT pareigūnai pranešė Tauragės rajono apylinkės prokuratūrai, o patys dėl kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min