Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 24d. 11:56 , Atnaujinta: 2013 lapkričio 24d. 15:02

Prie Vilniaus „Akropolio“ parduodami prieštankinių minų korpusai ir minosvaidžio minos sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas

„Aro“ pareigūnas prie Vilniaus „Akropolio“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / „Aro“ pareigūnas prie Vilniaus „Akropolio“

Vilniaus policija sekmadienį prieš pietus sendaikčių turguje greta Vilniaus „Akropolio“ tarp parduodamų daiktų aptikusi prieštankinių minų korpusų ir minosvaidžio minų įvedė planą „Skydas“.

Į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai ir „Aro“ pareigūnai.

Sendaikčių turgus buvo aptvertas. Žmonės iš jo buvo išprašyti. „Aro“ išminuotojai apžiūrėjo radinius. Aplink buvo susirinkę daugybė smalsuolių.

Sendaikčių pardavėjai, kurie buvo priversti palikti savo vietas, buvo pikti. Jie pasakojo, kad vyras jau ne kartą anksčiau užkliuvo policijai dėl parduodamų senų ginklų.

„Jį tikrino „Akropolio“ apsauga su policininkais ne kartą. Jo ginklų vamzdžiai pragręžti, popieriai tvarkingi. Patikrino jį ir paliko ramybėje. Tai dabar sprogmenų atsitempė“, – piktinosi sendaikčių pardavėjai.

Kaip 15min.lt teigė į redakciją paskambinęs Aivaras J., kuris ir iškvietė pareigūnus, jis su drauge apsipirkinėdami pastebėjo ne pirmą kartą militaristine technika prekiaujantį vyrą. Kadangi jis sukėlė įtarimų, Aivaras J. iškvietė policijos pareigūnus. Atvykus policijai buvo iškviesti ir „Aro“ išminuotojai.

Pas prekeivį rasta ne tik prieštankinių minų korpusų, minosvaidžio minų korpusų, bet ir neaiškios cheminės medžiagos. Ekspertai aiškinasi, kokia tai medžiaga. Minos buvo be sprogdiklių. Rasta ir kitų karinių daiktų, kurių apyvarta yra uždrausta.

Pareigūnai dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kai kuriuos rastus daiktus išsivežė policijos pareigūnai, kai kuriuos susirinko ir su savimi išsigabeno „Aro“ išminuotojai. Policijos atstovai tvirtina, kad transportuoti radinius galima, o kas jų viduje – nustatys ekspertai.

Pareigūnai su savimi taip pat pasiėmė ir seno pavyzdžio Lietuvos policijos pareigūno uniforminį švarką, kurį vyriškis irgi pardavinėjo.

1962 m. gimęs vyras apklausiamas policijoje. Pareigūnams radinius išsivežus, STOP juosta buvo nuimta. Prekyba sendaikčių turguje atnaujinta.

15min.lt duomenimis, šis žmogus prekiavo šiame turgelyje dvejus metus. Jo specializacija – karinės senienos.

VIDEO: Sendaikčių turgelyje prie Vilniaus „Akropolio“ rasta į sprogmenis panašių daiktų

„Turgelis po šio įvykio tikrai nebus uždarytas. Daug žmonių buvo priėję prie manęs ir prašė jo neuždaryti. Galbūt tik po šio įvykio bus peržiūrėtos taisyklės ir labiau reglamentuota, kuo galima prekiauti, o kuo ne“, – sakė „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.

Tuo tarpu pats senienų pardavėjas, dėl kurio kilo sumaištis, su žurnalistais nebendravo. Stebimas policijos jis tylėdamas susirinko visus savo daiktus ir su pareigūnų palyda išvyko į policijos komisariatą apklausai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min