Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 5d. 11:37

Prieglobsčio Lietuvoje prašęsi užsieniečiai ketino iš jos sprukti

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Kalvarijos savivaldybėje sulaikę du iš Lietuvos sprukusius prieglobsčio prašytojus bei juos vežusį lenką, pasieniečiai šią operaciją pratęsė Vilniuje. Čia įkliuvo trys afganistaniečiai, taip pat ketinę nelegaliai išvykti iš Lietuvos, ir nelegalų gabenimą organizavęs gruzinas.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, antradienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Kaunas – Suvalkai, patikrinti sustabdė į Lenkiją išvažiuojantį automobilį „Citroen Xantia“ lenkiškais numeriais. Mašiną vairavęs 53 metų lenkas pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus.

Automobilį tikrinusiems VSAT pareigūnams du jo keleiviai pateikė Pabradėje veikiančio VSAT Užsieniečių registracijos centro pažymas, išduotas 24 ir 25 metų Gruzijos piliečiams. Tokiose pažymose nurodoma, kad centre laikinai apgyvendinti prieglobsčio Lietuvoje pasiprašę užsieniečiai legaliai pasinaudojo teise 24 val. išeiti iš URC. Su tokiais leidimais galima būti tik Lietuvos teritorijoje.

Netrukus buvo gauta informacijos, kad viename Vilniaus viešbutyje progos išvykti iš Lietuvos laukia dar keli užsieniečiai. Šias žinias Lazdijų rinktinės pasieniečiai skubiai perdavė kolegoms Vilniuje.

Žaibiškai reagavę VSAT operatyvininkai vieno iš sostinės viešbučio kambaryje išties aptiko tris Afganistano piliečius ir 32 metų gruziną. Afganistaniečiai irgi turėjo URC išduotas pažymas, suteikiančias prieglobsčio prašytojams teisę parai išeiti iš centro. Gruzijos pilietis turėjo leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Pirminiais duomenimis, būtent pastarasis užsienietis organizavo neteisėtą prieglobsčio besiprašančių migrantų išvežimą iš Lietuvos. Afganistaniečiai, kaip ir Lazdijų pasieniečiams įkliuvę gruzinai, turėjo iškeliauti į Lenkiją.

Kalvarijos savivaldybėje sulaikytam du gruzinus vežusiam lenkui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Jį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę, o Lazdijų rajono apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę suėmimą.

Areštinėje atsidūrė ir viešbutyje Vilniuje sulaikytas Gruzijos pilietis. Ketvirtadienį pasieniečiai kreipsis į teismą prašydami skirti kardomąją priemonę ir jam.

Prie sienos su Lenkija sulaikyti gruzinai bei sostinėje įkliuvę trys afganistaniečiai grąžinti į URC.

Čia apgyvendinti prieglobsčio prašytojai neretai piktnaudžiaja teise parai išeiti iš URC. Tai padarę jie bando tęsti savo kelionę į Vakarų Europą. Panašūs faktai rodo, kad prašydami prieglobsčio Lietuvoje šią šalį jie mato tik kaip tarpinę stotelę patekti į Vakarus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min