Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje įvykusi tragiška nelaimė sukūrinėje vonioje ištirta netinkamai

Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą pagal prezidentės prašymą ištirti Vyriausybės nutarimą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūra teismo dar kartą įpareigota taisyti kaltinamojo akto trūkumus byloje, kurioje vilniečių pora kaltinama neatsargiu gyvybės atėmimu. Jiems priklausančiame bute prieš dvejus metus žuvo smalkėmis apsinuodijusi pora.

Ši byla Vilniaus miesto apylinkės teismui buvo perduota dar pernai lapkritį. Tačiau bylą gavęs teisėjas nusprendė, jog byla, kurioje kaltinimai pareikšti Erikai Saulutei Repšienei ir Renaldui Repšiui, turi būti grąžinama prokurorui.

Tada teismas pareiškė, kad negali nagrinėti jam perduotos bylos, nes iš kaltinamojo akto neaišku, kokiais konkrečiais kaltinamųjų veiksmais buvo padaryti pažeidimai. Prokuratūra su šia nutartimi nesutiko ir su skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Šis teismas konstatavo, kad porai pareikštas kaltinimas iš tikrųjų yra abstraktus ir formalus, neaišku, kokiu būdu kaltinamieji pažeidė specialiųjų teisės aktų reikalavimus.

Nurodytus trūkumus prokuroras turėjo pašalinti per tris mėnesius.

Kai byla antrą kartą pasiekė Vilniaus miesto apylinkės teismą, birželį teisėjas vėl konstatavo, kad anksčiau nurodyti trūkumai neištaisyti ir bylą grąžino prokuratūrai.

Prokuratūra su skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Teismas ir šįkart prokuratūros skundė netenkino – vėl nurodyta taisyti trūkumus.

„Pirmos instancijos teismas gavo bylą su kaltinamuoju aktu. Vėlgi buvo pažymėta, kokie dalykai yra nepadaryti. Iš esmės nebuvo pataisyta, kas buvo numatyta ankstesnė nutartyse – nekonkretus kaltinimas“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo teisėja Jurgita Kolyčienė.

Teisėjai pastebi, kad abiem kaltinamiems neatsargiu nusikaltimu inkriminuojami tapatūs veiksmai, nors jie nėra bendrininkai. Teismo manymu, kaltinamojo akto trūkumai pažeidžia kaltinamųjų teisę į gynybą.

Trečiadienį priimta Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Nelaimė įvyko 2014 metų vasarą Žvėryno rajone nuomojame bute. Sūkurinėje vonioje buvo rasti mirę du žmonės – 38 metų vyras ir 23 metų mergina.

Kaltinimai dėl galbūt neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant teisės aktų numatytas specialias elgesio saugumo taisykles pateikti nuomoto buto savininkams.

Tirtos įvairios įvykio versijos, apklausti liudytojai, gautos specialistų išvados. Prokuratūra teigė, kad surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad nuomojame bute dujinis vandens šildytuvas buvo įrengtas pažeidžiant teisės aktuose numatytas specialias elgesio saugumo taisykles. Remiantis Lietuvos teismo ekspertų išvadomis, nukentėję asmenys apsinuodijo dujų skleidžiamu nuodingu anglies monoksidu ir mirė paskendę sūkurinėje vonioje.

Kaip skelbė žiniasklaida, butą nuomojusi moteris sutartu laiku atvyko pasiimti raktų. Kambarį išsinuomojusi pora į beldimą nereagavo, nors buvo matyti, kad bute kažkas yra. Kai ir po poros valandų durų niekas neatidarė, moteris jas atsirakino atsarginiu raktu ir užėjusi į vidų vonioje išvydo du negyvus žmones.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai, tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min