Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą Panevėžyje stos suklastotus dokumentus pamėgęs vyras

Lietuviškų dokumentų fragmentas
VSAT nuotr. / Lietuviškų dokumentų fragmentas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ilgą laiką gyvenęs ne savo pavarde, su netikrais dokumentais keliavęs po šalį ir užsienį, iš Biržų krašto kilęs apsukruolis netrukus bus teisiamas Panevėžyje – šią su valdymo tvarka ir dokumentų klastojimu susijusią baudžiamąją bylą nagrinėti miesto apylinkės teismui perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, Panevėžio rajono Paviešėčių kaime deklaravęs gyvenamąją vietą, Vilniuje gyvenantis 52 metų B.S. įtariamas laikęs, gabenęs ir panaudojęs žinomai suklastotus pasus, suklastotą vairuotojo ir socialinio draudimo pažymėjimus, transporto priemonės registracijos liudijimą, taip pat pateikęs melagingą informaciją įstaigų tarnautojams siekdamas gauti dokumentus.

Dar kartą prieš teismą jam stoti teks Suomijoje – dėl šioje šalyje padaryto nusikaltimo buvo paskelbta B.S. (A.P.) – tarptautinė paieška, pagal Europos arešto orderį prašoma išduoti mūsų šalyje dėl suklastotų dokumentų įkliuvusį ir laukiantį teismo įtariamąjį. Suomijos pareigūnai įtaria B.S. (A.P.) neteisėtai disponavus labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Ikiteisminio tyrimo dėl suklastotų dokumentų duomenimis, vienoje bendrovėje statybininku dirbantis B.S., siekdamas nuslėpti teistumą, buvo apgavęs kelių rajonų migracijos tarnybos pareigūnus ir įgijęs du pasus, jais ilgą laiką naudojosi, išvykdavo į užsienį dirbti. Taip pat jis turėjo ir naudojo keletą kitų suklastotų dokumentų – vairuotojo pažymėjimą, socialinio draudimo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos liudijimą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, teigia, kad bus prašoma taikyti baudžiamąją atsakomybę už padarytus nusikaltimus, susijusius su dokumentų klastojimu ir melagingos informacijos pateikimu kelių šalies miestų ir rajonų įstaigų tarnautojams, siekimą įgyti netikrus dokumentus ir jais neteisėtai disponuoti.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tam, kas pagamino netikrą asmens tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo pažymėjimą ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą arba suklastojo asmens tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo pažymėjimą ar valstybinio draudimo pažymėjimą, arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą tapatybės kortelę, pasą, vairuotojo pažymėjimą ar valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, numato areštą arba laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų.

Komentarai
Temos Tyrimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min