Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą stos dėl narkotikų gamybos ir platinimo kaltinamas Vytauto Šustausko sūnus Nerijus Šustauskas ir du jo sėbrai

Kauno apygrados prokuratūra
Kauno apygardos prokuratūros nuotr. / Kauno apygrados prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Sabaitis teismui perdavė trijų kauniečių, susibūrusių į organizuotą grupę, baudžiamąją bylą, kurioje jie kaltinami gaminę ir platinę psichotropinę medžiagą – metamfetaminą.

Bylos duomenimis, 2013 m. vasarį kaunietis Nerijus Šustauskas, populizmu garsėjusio politiko, buvusio Kauno mero ir Seimo nario Vytauto Šustausko sūnus, subūrė organizuotą grupę, susidedančią iš trijų asmenų, kuri, kaip paaiškėjo, neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu pirmos kategorijos psichotropinių medžiagų pirmtaku, vadinamu prekursoriais.

Kauno apygardos prokuratūra pirmadienį pranešė, kad N. Šustauskas šiai grupei vadovavo – parengė nusikalstamos veikos planą, paskirstė vaidmenis jos nariams ir koordinavo jų veiklą.

N.Šustauskas vienam iš grupės narių K.L. liepė surasti patalpas, tinkamas psichotropinių medžiagų gamybai. Pastarasis, vykdydamas nurodymus, surado Kauno rajone, Babtų seniūnijoje,  esančią sodybą, nupirko labai didelį kiekį cheminių medžiagų (prekursoriaus) ir kartu su N.Šustausku bei D.Š. neteisėtai gaminio metamfetaminą.

Kratos metu pas N.Šustauską rasti ir paimti grynieji pinigai – 26 tūkst. eurų, kurie, įtariama, buvo įgyti nusikalstamu būdu.

Pagaminę daugiau nei 6,5 kg metamfetamino, jį laikė garaže, kuriame, atlikus kratą, buvo rasta ir apie 20 kg psichotropinių medžiagų gamybai skirto prekursoriaus.

„1 kg metamfetamino šešėlinėje rinkoje (parduodant labai didelį kiekį) kainuoja apie 10 tūkst. litų, 1 g dozė – 40 litų. Iš kratos metu rasto prekursoriaus galima būtų pagaminti apie 20 kg metamfetamino“, – kalbėjo ikiteisminį tyrimą kontroliavęs ir jam vadovavęs M.Sabaitis.

Be to, kratos metu pas N.Šustauską rasti ir paimti grynieji pinigai – 26 tūkst. eurų, kurie, įtariama, buvo įgyti nusikalstamu būdu.

Narkotikus gaminę ir platinę kauniečiai praeityje teisti.

Ikiteisminio tyrimo metu nė vienas iš įtariamųjų neprisipažino padarę minėtas nusikalstamas veikas. Visi jie atsisakė duoti parodymus.

Sunkinanti aplinkybė yra ta, jog kaltinamieji nusikaltimus padarė veikdami organizuotoje grupėje.

Pažymėtina, kad ikiteisminio tyrimo metu specialistai atliko daug įvairių tyrimų, nustačiusių kratų metu paimtų objektų cheminę sudėtį, kitas svarbias aplinkybes, už kuriuos kaltinamieji turės valstybei atseikėti per 12 tūkst. litų.

Už šias nusikalstamas veikas įstatymas numato maksimalią aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

V.Šustauskas dar pernai sulaikius jo sūnų viešai teigė, kad su juo nebendraujantis, jo neauginęs nuo 4 metų, kai išsiskyrė su žmona. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min