Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 09:54

Prieš teismą stojo ir Raseinių rajono narkotikų tiekėjas, ir pirkėjai

Kad Raseinių rajone platinami kvaišalai, policijos pareigūnams buvo ne naujiena, tačiau iš kur jie atkeliauja ir kas jais gyventojus aprūpina, reikėjo nustatyti. Kriminalistų akys pakrypo į raseiniškį, pastaruoju metu įsikūrusį Kaune.
Rasti narkotikai
Rasti narkotikai / Šiaulių apskr. VPK nuotr.

Įtarimų tyrėjai turėjo, tačiau įtarimus būtina pagrįsti įrodymais, kurie leistų tiekėją pričiupti. Vienas tiekėjų buvo sėkmingai demaskuotas ir neseniai stojo prieš teismą. Kartu su juo teismo nuosprendį išklausė ir du narkotinių medžiagų pirkėjai. Visi trijulės nariai – Donatas V., Audrius B. ir Liveta G., pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu pripažinti kaltais.

Siekdami kvaišalų tiekėjus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, praėjusių metų rugsėjį Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir pradėjo kriminalinės žvalgybos veiksmus.

Šiaulių apskr. VPK nuotr./Rasti narkotikai
Šiaulių apskr. VPK nuotr./Rasti narkotikai

Į tyrėjų akiratį pateko iš Raseinių rajono kilęs, o šiuo metu Kaune gyvenantis 36 metų vyras, kuris narkotikus platino ne tik dabartinėje savo gyvenamojoje vietoje, tačiau pasirūpino, kad jų netrūktų ir jo gimtosios vietos jaunimui.

Lapkričio pradžioje pareigūnai surengė jo sulaikymo operaciją. Po kauniečio sandėrio su kvaišalų pirkėju prie pastarojo darbovietės Raseinių r., Andrušaičių k., jo spintelėje pareigūnai rado kuprinę, kurioje buvo narkotinių medžiagų – apie 20 gramų marihuanos bei apie 30 gramų amfetamino.

36 metų pirkėjas dviem paroms buvo sulaikytas ir atsidūrė areštinėje. Vyras pripažino, kad kanapes jis pirko sau, kadangi šiuos kvaišalus pats rūko, o amfetaminą pirko tą padaryti prašiusiam savo bendradarbiui. Tad raseiniškis tapo ne tik kvaišalų pirkėju, bet ir platintoju, nes narkotikus pirko ne tik sau, bet ir kitam asmeniui.

Kitą dieną buvo planuojamas narkotinių medžiagų tiekėjo sulaikymas, nes pareigūnai suprato, kad, kai iš areštinės bus paleistas kvaišalų pirkėjas, jis visus informuos apie savo sulaikymą ir bus pradėti naikinti įrodymai, atsikratoma narkotinių medžiagų.

Šiaulių apskr. VPK nuotr./Rasti narkotikai
Šiaulių apskr. VPK nuotr./Rasti narkotikai

Kauniečio vairuojamas automobilis buvo sustabdytas Raseinių r., Kalnujų k. Asmenų apžiūros metu pareigūnai pas jį narkotinių medžiagų rado nedaug – vieną lankstinuką su amfetaminu, tačiau pinigų buvo rasta nemažai – 2350 eurų. Tą pačią dieną jo gyvenamojoje vietoje, kratos metu pasitelkus tarnybinį šunį, rastas paketas su 53 gramais marihuanos, 26 gramais amfetamino miltelių ir 93 tabletės, kurių sudėtyje aptiktas amfetaminas ir MDMA. Taip pat rastos ir svarstyklės kvaišalų dozėms sverti bei maišeliai joms pakuoti.

Tyrimo metu nustatyta, kad įtariamasis tomis dienomis narkotinių medžiagų yra pardavęs ir vienai Kauno gyventojai. Pas ją kratos metu buvo rasta 0,313 gramų kanapių.

Ikiteisminį tyrimą kuravęs prokuroras visiems trims, tiek narkotikų platintojui, tiek jų pirkėjams, dėl nusikalstamos veikos padarymo pareiškė kaltinimus ir jie visi stojo prieš teismą bei šių metų rugsėjo 8 d. išklausė teismo nuosprendį. Kauniečiui skirta 1 metai ir 4 mėn. laisvės apribojimo bei turto konfiskavimas, raseiniškiui – 1 metai laisvės apribojimo, 24 metų Kaune gyvenančiai raseiniškei – 1000 eurų bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min