Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 23d. 17:58

Prieš teismą stojo įtariamų mašinvagių gauja iš Tauragės

Trys iš penkių kaltinamųjų teismo posėdžio laukė įkalinimo įstaigose, nuo žurnalistų jie slėpė veidus
Daivos Žebelienės nuotr. / Trys iš penkių kaltinamųjų teismo posėdžio laukė įkalinimo įstaigose, nuo žurnalistų jie slėpė veidus

Greitų pinigų gviešęsi keturi jauni tauragiškiai ir vienas Panemunės gyventojas stojo prieš teismą. Penketas vyrų kaltinami didelės vertės nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu, mat iš Vokietijos parvairavo vogtus prabangius BMW X5 ir BMW X6 automobilius. Jauni, vos dvidešimt metų perkopę, vyrai ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams detaliai išaiškino, kas užsakė nusikalstamą paslaugą ir su kuo jie važiavo, tačiau teismo posėdyje du jų nustebino ne tik prokurorą, bet ir, atrodo, savo advokatus.

Kaltinamieji neatrodė susikrimtę

Į teismo posėdį kaltinamieji tauragiškiai Mantas Miliauskas ir Modestas Šimkus atėjo patys, kiti trys – Artūras Liorančas, Aivaras Paulavičius ir Pagėgių savivaldybėje registruotas Romuald Sinkevič buvo atvesdinti ir saugomi būrio policijos pareigūnų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Aido Giniočio skaitomo kaltinamojo akto jie klausėsi stikliniame aptvare. Nors nuo žurnalistės fotoobjektyvo veidus slėpė prigulę ant suolo, neatrodė labai susikrimtę – šypsojosi ir juokavo. Teisėjai Raimondai Pauparienei net teko juos sudrausminti.

Sulaikytųjų artimieji stebėti posėdžio neatvyko.

Prisipažino, bet parodymus pakeitė

Tauragiškiai Mantas Miliauskas, Artūras Liorančas ir Modestas Šimkus kaltinami didelės vertės nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu. 2015 metų lapkritį šie trys vyrai iš Vokietijos parvairavo vogtą BMW X5 markės automobilį, kuris įvertintas 28 tūkstančiais eurų.

A.Liorančas į teismo posėdį buvo atvežtas iš įkalinimo įstaigos, kadangi jau kelis mėnesius atlieka bausmę už kitą nusikaltimą. Byla dėl vogto automobilio pargabenimo A.Liorančo biografijoje – jau šešta. Paklaustas, kiek kartų jis buvo anksčiau teistas, vyrukas net neprisiminė. Jis, kaip ir kitas kaltinamasis M.Šimkus, teismo posėdžio pradžioje sakė, kad prisipažįsta įvykdęs nusikaltimą, tačiau pradėjus kaltinamųjų apklausą jo parodymai nebeatitiko išdėstytųjų kaltinamajame akte.

Pasikeitė ir ikiteisminio tyrimo metu A.Liorančo ir M.Šimkaus duoti parodymai, kad Vokietijoje vogtų automobilių pargabenimą į Lietuvą organizavo nuo teisingumo besislapstantis Karolis Kisnierius. Paskelbta K.Kisnieriaus paieška, jo byla atskirta.

Kaltinamiesiems prisipažinus dėl įvykdyto nusikaltimo byla būtų baigta greičiau, be papildomų įrodymų tyrimo, tačiau situacija pasikeitė per keliolika minučių. Klausantis kaltinamųjų, susidarė įspūdis, kad A.Liorančas ir M.Šimkus aukoja M.Miliauską.

Sutiko, nes norėjo užsidirbti

M.Miliauskas iki teismo posėdžio pradžios neturėjo advokato, tačiau vos prasidėjus posėdžiui pasiprašė teisės būti ginamas valstybės apmokamo advokato. Tai užvilkino posėdžio laiką, tačiau jaunuolį sutiko ginti kitą kaltinamąjį ginantis advokatas.

M.Miliauskas buvo apklaustas. Jis pasakojo, kad 2015 metų lapkritį iš Vokietijos parvairuoti automobilį jam pasiūlė K.Kisnierius. Šis vyras jam parašęs žinutę ir paklausęs, gal nori lengvai užsidirbti. M.Miliauskas sutiko. Teismui jis sakė, kad į Vokietiją „Peugeot“ markės automobiliu važiavo trise – jis, M.Šimkus ir A.Liorančas. Už mašinos parvairavimą K.Kisnierius jam pasiūlęs sumokėti 1000 eurų, kuriuos M.Miliauskas žadėjo pasidalyti su kompaniją kelionėje jam palaikiusiu A.Lioranču.

Sulaikytųjų artimieji stebėti posėdžio neatvyko.

Kaltinamasis pasakojo, kad buvo naktis, kai jiedu su A.Lioranču Vokietijoje įsėdo į vogtą BMW X5 ir išvyko į Lietuvą. Mašinos durelės buvusios atrakintos, rakteliai palikti viduje. M.Šimkus į Lietuvą grįžo „Peugeot“ automobiliu. M.Šimkus mokėjęs ir už viešbutį, kai jie buvo sustoję pailsėti. Lenkijoje vyrai pasikeitė vokiškus numerius į lenkiškus. Kelionė per Lenkiją ėjosi sklandžiai, tačiau Lietuvoje įkliuvo pareigūnams. Tiesa, palikę automobilį miške bandė sprukti, tačiau netrukus buvo sulaikyti.

„Vokietijoje supratau, kad automobilis, kurį reikia parvairuoti į Lietuvą, yra vogtas. Labai gailiuosi. Padariau išvadas. O tuokart norėjau užsidirbti savo mašinai įsigyti“, – tikino M.Miliauskas.

Teisėjos paklaustas pridūrė, kad atlygio už atliktą paslaugą – parvairuotą vogtą automobilį jis, kaip ir kiti, negavęs.

Neigė ankstesnius parodymus

Apklausiamas M.Šimkus tvirtino, kad M.Miliauskas ir A.Liorančas paprašė juos nuvežti į Vokietiją.

„Miliauskas paprašė nuvežti jį ir Liorančą į Vokietiją. Sakė, kad kai grįšim, duos 400 eurų“, – teismui sakė M.Šimkus.

M.Miliauskas iki teismo posėdžio pradžios neturėjo advokato, tačiau vos prasidėjus posėdžiui pasiprašė teisės būti ginamas valstybės apmokamo advokato.

M.Šimkus neigė lydėjęs juos, važiuojančius į Lietuvą vogtu BMW X5.

„Aš prisipažinau, kad lydėjau Miliauską, o ne dėl vagystės. Aš nedaviau Miliauskui jokio telefono“, – tvirtino kaltinamasis.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras A.Giniotis atvirai stebėjosi, kodėl jei jis buvo samdomas atlikti paslaugą, pats mokėjo už viešbutį ir degalus. Pastarasis tvirtino, kad jo požiūris kitoks – esąs ne materialistas.

„Aš ėjau miegoti į viešbutį, ir jie ėjo. Nepaliksiu mašinoj. Sumokėjau. Aš toks žmogus, padedu, kai galiu“, – aiškino M.Šimkus.

Už pasivažinėjimą 500 eurų?

Kitas kaltinamasis A.Liorančas teismą tikino, kad M.Miliauskas pasiūlė jam pasivažinėti ir už tai esą duos 500 eurų.

„Sako: „Noriu mašiną parsivaryti, važiuojam kartu“, ir aš sutikau. Norėjau pasivažinėti. Prisipirkau alaus, degtinės ir gėriau visą kelią, kalbinau vairuotoją, kad neužmigtų. Aš mašinos nevairavau, nes neturėjau vairuotojo pažymėjimo“, – kalbėjo A.Liorančas.

Teismo posėdyje jis sakė, kad ikiteisminio tyrimo metu du kartus jo duoti parodymai esanti „visiška nesąmonė“. Vieną kartą duodamas parodymus jis buvęs neblaivus, kitą kartą pasirašęs neskaitęs, nes apklausą surašiusi pareigūnė sakiusi, kad neturi laiko. Prokuroras priminė, kad ikiteisminio tyrimo metu A.Liorančas atskleidė, jog jam buvo žinoma, kad K.Kisnierius organizuodavo vogtų automobilių gabenimą.

Teisme A.Liorančas ir M.Šimkus teigė prisipažįstantys tik tiek, kad su M.Miliausku važiavo į Vokietiją.

Sutartų pinigų už paslaugą negavo

Kitas vogtas 40 tūkstančių eurų vertės BMW X6 automobilis taip pat buvo parvairuotas iš Vokietijos. Nusikaltimas įvykdytas 2015 metų rugsėjį. Su šia mašina Lietuvoje įkliuvo kaltinamieji Romuald Sinkevič iš Panemunės ir tauragiškis Aivaras Paulavičius. Abiejų kaltinamųjų biografijas juodina ne po vieną teistumą. Abu iki nusikaltimo įvykdymo, kaip ir kitame epizode kaltinama trijulė, buvo bedarbiai. Į teismo posėdį jie atvežti iš įkalinimo įstaigų. R.Sinkevič atlieka bausmę dėl kito nusikaltimo. A.Paulavičius sulaikytas, kai jau buvo išvykęs į Angliją.

R.Sinkevič teismui išklojo, kad parvairuoti mašinos iš Vokietijos važiavo kartu su A.Paulavičiumi ir K.Kisnieriumi. Į kurį Vokietijos miestą jie vyko parvairuoti vogto automobilio, jis negalėjo nurodyti: „Aš turėjau temperatūros, nežinau, kur atvežė. Sergantis gulėjau ant galinės sėdynės.“

Kelionės ir maisto išlaidas esą apmokėjo K.Kisnierius. Grįžę iš Vokietijos mašiną vyrai buvo paslėpę miške, pareigūnams įkliuvo, kai automobilį bandė pervairuoti iš vienos vietos į kitą.

„Po savaitės pas mane atvažiavo Kisnierius ir sako – sėsk, važiuosim. Atsiskaitysim. Tada policija ir sulaikė. <...> Labai gailiuosi. Dabar jei taip siūlytų, nevažiuočiau“, – teismui kalbėjo R.Sinkevič.

Sutartų 500 eurų jis, kaip ir kiti, esą negavo. A.Paulavičius ikiteisminio tyrimo metu vienintelis iš kaltinamųjų neprisipažino padaręs šio nusikaltimo, tačiau teismo posėdyje to nebeneigė. Ikiteisminio tyrimo metu jis jau buvo pasprukęs į Angliją. Kaip sakė teisme, išvyko dirbti. Kad nesislėptų nuo teisingumo, tris kartus anksčiau teistas Tauragės rajono Kęsčių kaimo gyventojas šių metų sausį buvo sulaikytas ir teismo laukė už grotų.

Kitas teismo posėdis numatytas balandį. Kadangi kaltinamieji davė parodymus, kuriais nepripažįsta įrodymų, išdėstytų kaltinamajame akte, kitame posėdyje bus apklausiami liudininkai.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą arba realizavimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ekvadoriečio užpuolimas Vilniuje: policijos ir nukentėjusiojo versijos kardinaliai skiriasi

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Interviu Aktualu

Skaudų smūgį gavęs Alytaus meras V.Grigaravičius: „Aš visuomet buvau nusivylęs politika“

Vardai

Sukčių byloje Mios vyras N.Antanavičius pripažintas kaltu: lieka laisvėje iki pirmo prasižengimo

24sek

Greitas ne tik krepšinyje: Deividas Gailius spaudžia „drago“ lenktynėse

Verslas

Svaigalų gyventojai perka mažiau, bet už juos valstybei sumoka brangiau

Gazas

Jonas Gelžinis demonstruoja galimybes: 1006 km lenktynių treniruotėje – greičiausias

Pasaulis kišenėje

Tampa tradicija: „Small planet airlines“ skrydis atidėtas dėl gedimo

24sek

Po A.Toupane'o išvykimo – šilta Š.Jasikevičiaus žinutė

Gyvenimas

Orų prognozė: savaitgalį pajūry bus šilta ir be lietaus

Nuotraukose – plastikinių maišelių neįvertinama estetika ir keliama grėsmė

Kultūra

Thomo Manno festivalis baigia Pirmojo pasaulinio karo ciklą: analizuojant praeitį žvelgti į ateitį

Mokslas.IT

Kodėl traukinių mašinistai negali pakęsti ant bėgių dedamų monetų?

Verslas

Darbo jėga plūsta dar gausiau: ukrainiečių per metus padaugėjo 50 procentų

Vardai

Garsenybės pasibaisėjo cirko vadovo N.Zobovo elgesiu su meška: „Išgelbėkit gyvūną iš velnio namų“

Aktualu

CNN: įtariami Skripalių nuodytojai po atakos komerciniu skrydžiu paspruko iš JK

Maistas

Sotus avienos ragu, puikiai derantis ir su makaronais, ir su ryžiais

Sportas

S.Mikoliūnas po Farerų iššūkio liko nusivylęs: „Neparodėme savo tikro veido“

Verslas

„Wizz Air“ žiemai atšaukia dalį skrydžių: nelieka Romos, Atėnų, Nicos krypčių

Pasaulis kišenėje

Specialistai pataria nesimaudyti 6 Lietuvos tvenkiniuose

Naujienos

Aktualu

Ekvadoriečio užpuolimas Vilniuje: policijos ir nukentėjusiojo versijos kardinaliai skiriasi

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Interviu Aktualu

Skaudų smūgį gavęs Alytaus meras V.Grigaravičius: „Aš visuomet buvau nusivylęs politika“

Pasaulis kišenėje

Keistai įdomios ir įdomiai keistos vietos Lietuvoje

Vardai

Sukčių byloje Mios vyras N.Antanavičius pripažintas kaltu: lieka laisvėje iki pirmo prasižengimo

Pasaulis kišenėje

„Small planet airlines“ skrydis atidėtas dėl gedimo: keičiasi ir oro uostas

Interviu 24sek

Greitas ne tik krepšinyje: Deividas Gailius spaudžia „drago“ lenktynėse

Verslas

Svaigalų gyventojai perka mažiau, bet už juos valstybei sumoka brangiau

Gazas

Jonas Gelžinis demonstruoja galimybes: 1006 km lenktynių treniruotėje – greičiausias

Aktualu

Po incidento cirke Klaipėdoje politikai rodo valią uždrausti laukinių gyvūnų pasirodymus

Nuotraukose – plastikinių maišelių neįvertinama estetika ir keliama grėsmė

24sek

Po A.Toupane'o išvykimo – šilta Š.Jasikevičiaus žinutė

Gyvenimas

Orų prognozė: savaitgalį pajūry bus šilta ir be lietaus

Kultūra

Thomo Manno festivalis baigia Pirmojo pasaulinio karo ciklą: analizuojant praeitį žvelgti į ateitį

Mokslas.IT

Kodėl traukinių mašinistai negali pakęsti ant bėgių dedamų monetų?

Vardai

Garsenybės pasibaisėjo cirko vadovo N.Zobovo elgesiu su meška: „Išgelbėkit gyvūną iš velnio namų“

Aktualu

CNN: įtariami Skripalių nuodytojai po atakos komerciniu skrydžiu paspruko iš JK

Verslas

Darbo jėga plūsta dar gausiau: ukrainiečių per metus padaugėjo 50 procentų

Maistas

Sotus avienos ragu, puikiai derantis ir su makaronais, ir su ryžiais

Sportas

S.Mikoliūnas po Farerų iššūkio liko nusivylęs: „Neparodėme savo tikro veido“

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min