Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių ugniagesių vadas Jonas Misiūnas kyšiui skolinosi pinigų ir vežė juos į degalinę

 Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Jonas Misiūnas stojo prieš teismą
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Jonas Misiūnas stojo prieš teismą
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos teisme ketvirtadienio rytą pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui Jonui Misiūnui bei privačios saugos tarnybos „Saugos skydas“ direktoriui Robertui Janučiui. Ugniagesių vadas su kaltinimais sutiko ir teismui išsamiai pasakojo visą istoriją. R.Janutis kaltinimų nepripažino ir parodymų nedavė, motyvuodamas tuo, jog viską pasakė ikiteisminio tyrimo metu.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas siekė išvengti pasekmių dėl galimai padaryto tarnybinio nusižengimo.

Jis susitarė su saugos tarnybos "Saugos skydas" vadovas už 12 tūkst. litų kyšį, pasinaudodamas savo pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojui, paveiks Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių nepradėti tarnybinio tyrimo dėl galimo tarnybinio nusižengimo ir neatleisti jo iš darbo.

Prokurorui pagarsinus kaltinamąjį aktą, teisiamasis J.Misiūnas pareiškė, kad kaltinimus iš esmės pripažįsta. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas geranoriškai sutiko duoti teismui parodymus. Ikiteisminio tyrimo metu J.Misiūnas buvo nušalintas nuo savo užimamų pareigų. Šiame posėdyje ši kardomoji priemonė buvo pratęsta.

Profesinė sąjunga ir policija vadovo nerado darbe

Istorija prasidėjo 2014 m. gegužės 6 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai sulaikė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką Joną Misiūną bei saugos tarnybos „Saugos skydas“ vadovą Robertą Janutį.

Kitą dieną J.Misiūnas teisinosi, kad darbe girtas nebuvo – visą tai išgalvojo profesinė sąjunga. 

Įtariama, kad J.Misiūnas, siekdamas išvengti atleidimo iš pareigų, saugos tarnybos vadovui per tarpininką perdavė 12 tūkstančių litų kyšį.

Tą dieną ugniagesių profesinės sąjungos atstovai įtarė jį atėjus į darbą neblaiviam. Jie iškvietė policijos pareigūnus, kurie darbo vietoje viršininko nerado.

Kitą dieną J.Misiūnas teisinosi, kad darbe girtas nebuvo – visą tai išgalvojo profesinė sąjunga. Sąjungos vadovas Juozas Pocius 15min.lt tvirtino gavęs anoniminę trumpąją žinutę, kad viršinininkas darbe yra girtas. Nuvyko į vietą su policija.

Profesinės sąjungos vadovas įsitikinęs, kad viršininkas išsisukinėjo ir slėpėsi pastatuose: „Iš darbo jis nebuvo pasišalinęs. Tai būtų užfiksavę vaizdo kameros. Be to, šalia darbovietės stovėjo jo tarnybinė „Škoda“.

Juozo Pociaus nuotr./Tarnybinis automobilis „Škoda“
Juozo Pociaus nuotr./Tarnybinis automobilis „Škoda“

Ikiteisminio tyrimo metu ir remiantis įvairių liudininkų parodymais, tuo metu J.Misiūnas buvo vežiojamas raudonu automobiliu. Automobilį vairavo jo pavaldinys, kuris taip pat buvo pakviestas liudyti teisme.

Išsigando pensijos

J.Misiūnas teigia R.Janutį pažinojęs iš anksčiau. Jį prisiminė tuomet, kai sužinojo, jog yra kviečiamas į departamentą pasiaiškinti dėl gegužės 5 dienos įvykių.

 Sunerimo, kad departamentas nori į per jėgą išgrūsti į užtarnautą poilsį.

Privačiuose pokalbiuose tarp jų buvo iškilę kalbų, kad saugos tarnybos „Saugos skydas“ direktorius, reikalui esant, „per generolus“ galėtų kažkaip paveikti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovą Remigijų Baniulį.

J.Misiūnas teigia, jog lemtingąją gegužės 5 dieną jis buvo išvykęs iš darbo patalpų pas reklamos bendrovės vadovą Darių Balčiūną – šou pasaulyje žinomą Pilypuko pseudonimu. Teigė kalbėjęsi apie Akmenėje vyksiančios ugniagesių šventės organizavimą.

Ugniagesių vadas pamena, kad vos sužinojęs apie jo paieškas darbe, bandė pats išsiaiškinti, situaciją. Sunerimo, kad departamentas nori į per jėgą išgrūsti į užtarnautą poilsį. Į pensiją J.Misiūnas galėjo išeiti jau prieš 12 metų.

Teisme apklausti liudytojai, tą dieną sutikę J.Misiūną, neapibūdino jo kaip išgėrusio. Jiems jis buvo panašus į tokį, kuris savaitgalį šventė – pagiringą. Jautėsi alkoholio kvapas, tačiau elgsenos sutrikimų nepastebėjo. Pats J.Misiūnas teigia vartojęs stiprius vaistus nuo kraujospūdžio.

12 tūkstančių – už ką?

Tuomet prisiminė R.Janutį ir kelis kartus bandė jam priskambinti. Kai pavyko, iš jo gavo nurodymų kuo mažiau bendrauti telefonu ir į degalinę „Abromika“ atgabenti 12 tūkstančių litų. Neva tiek turėtų pakakti visiškai ramybei užtikrinti. Kitame pokalbyje R.Janutis pasiūlė ugniagesių vadui dėl viso pikto kelioms dienoms susirgti – gulti į ligoninę.

J.Misiūnui pritrūko pinigų iki visos sumos.

Už minėtus pinigus esą turėjo būti paveiktas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis.

J.Misiūnui pritrūko pinigų iki visos sumos. Pavaldinys jį nuvežė pas draugą, kuris be jokių klausimų paskolino 2800 litų.

Savo senam bičiuliui J.Misiūnas žadėjo pinigus grąžinti po trijų dienų. Vėliau visus pinigus vokelyje nuvežė į degalinę „Abromika“, esančią Šiaulių pakraštyje, ties Ginkūnais.

Perdavė voką degalinės direktoriui, o šis – operatorei. Ant voko buvo užrašytas saugos tarnybos pavadinimas. Po poros valandų degalinėje pasirodė „Saugos skydo“ atstovas ir paėmė voką.

Atsakydamas į klausimus, kodėl ir už ką J.Misiūnas davė pinigus, šis atsakė norėjęs tik išsiaiškinti, ką jam rezga departamento vadovybė. Pripažino, kad padarė tai kankinamas nerimo ir nežinios. Neva jo niekas apie apie iškvietimo į departamentą priežastis neinformavo.

Kitas teismo posėdis numatomas prieš pat Kūčias – gruodžio 23 dieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min