Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą stojo vienas ieškomiausių šalies nusikaltėlių Andrius Gelčius, kaltinamas žudynėmis prie Kauno klubo „Metelica“

Andrius Gelčius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Gelčius
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Kauno apygardos teisme atversta dar vieno įtariamojo žudynėmis prie Kauno naktinio klubo „Metelica“ byla. Vienas ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių 28 m. Andrius Gelčius kaltinamas 2009 m. spalio 31 d. dalyvavęs 29 m. Vytenio Girniaus mirtimi pasibaigusiose muštynėse.

Tris kartus už plėšimą, sveikatos sutrikdymą ir vagystę anksčiau teistas A.Gelčius ir dar vienas žudynių prie Laisvės alėjoje įsikūrusios „Metelicos“ dalyvis 24 m. Gediminas Kietis Kauno policijos buvo paieškomi nuo 2010 m. sausio 21 d. G.Kietis tebesislapsto. Manoma, kad užsienyje, galbūt prisidengęs padirbtais asmens dokumentais.

Kauno VPK nuotr./Andrius Gelčius
Kauno VPK nuotr./Andrius Gelčius

A.Gelčius buvo sulaikytas Ispanijoje, kurioje esą gyveno 3 metus. Jo teigimu, šioje šalyje jis kelias savaites iki sulaikymo dirbo autoservise. Iki atvykdamas į Ispaniją įtariamasis teigė gyvenęs ir dirbęs Vokietijoje. 2009-ųjų spalio 31-ąją jis buvo trumpam grįžęs iš Vokietijos, į kurią po mirtimi pasibaigusio įvykio ir sugrįžo. A.Gelčius tvirtino esąs nekaltas, nesislapstęs.

Teismo posėdyje nedalyvavo kviesti du liudytojai, todėl buvo apklaustas tik nužudytojo tėvas Sigitas Girnys.  A.Gelčius atsisakė duoti parodymus, pareiškęs, kad juos duos po visų liudytojų. Teismas nusprendė į kitą teismo posėdį, kaip liudytojus, iškviesti ir kitus jau kaltinamojo nuosprendžio sulaukusius jaunuolius, dalyvavusius žudynėse prie „Metelicos“.

Kaltinamojo nuosprendžio jau yra sulaukę trys mirtimi pasibaigusių muštynių dalyviai – Gintas Anuska (slapstėsi Ispanijoje), Andrius Pivrikas ir Mantvydas Ananka (pripažintas kaltu dėl žmogžudystės, nes jo smūgiai peiliu ir buvo V.Girniaus mirties priežastimi, jam skirta 11 metų nelaisvės). Visi nuteistieji yra apskundę teismo nuosprendžius.

Nužudytojo tėvas: nusikaltimo bendrininkai sudarė sąlygas M.Anankai subadyti sūnų, todėl visi ir turėtų būti teisiami dėl žmogžudystės.

Nužudytojo tėvo, kuris pripažintas nukentėjusiuoju, teigimu, visi nusikaltimo bendrininkai sudarė sąlygas M.Anankai subadyti jo sūnų, todėl visi ir turėtų būti teisiami dėl žmogžudystės.

Teismas mirtimi pasibaigusio konflikto priežastimi įvardija mirusiojo negrąžintą skolą vienam iš užpuolikų. V.Girniaus tėvui ši priežastis atrodo juokinga: „Ta įvardijama suma – 400 litų – yra juokingas. Jei būtų sūnus paprašęs, būčiau sumokėjęs“.

S.Girnius iš jo sūnų sumušusių ir nužudžiusių bendrininkų nori prisiteisti 11 tūkst. Lt turtinei žalai ir milijoną – neturtinei žalai atlyginti.

15min.lt primena, kad liudininkai matė, kaip klube vakarojusį kaunietį pasikalbėti į lauką išsivedė vaikinas. Lauke V.Girnio lūkuriavo keturių penkių jaunuolių grupė. Užpuolikai vyriškį spardė kojomis, badė peiliu.

Ikiteisminis tyrimas nustatė, kad V.Girniui smogta kumščiu į veidą, šiam pargriuvus užpuolikai į galvą bei kitas kūno vietas spyrė mažiausiai 24 kartus. Dūrių peiliu skaičius buvo ne mažiau įspūdingas. Nesipriešinusiam žmogui peiliu smogta net 15 kartų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min