Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą stos finansiniais nusikaltimais įtariamas uostamiesčio bendrovės vadovas, kurio automobilio bagažinėje FNTT pareigūnai aptiko daugiau nei milijoną litų

Pinigai
FNTT nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl daugiau nei 1,4 milijono litų, pasisavintų iš Klaipėdoje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės, gaminančios ir nuomojančios aliuminio ir plieno konstrukcijų mobilius angarus ir paviljonus, tekstilinės architektūros statinius.

Klaipėdos apygardos prokuratūros II skyriaus vyr. prokuroras L. Kiaurakis ikiteisminio tyrimo bylą su kaltinamuoju aktu, kuriame 2 klaipėdiečiai kaltinami įvykdę sunkias nusikalstamas veikas finansų sistemai, ekonomikai ir verslo tvarkai, perdavė Klaipėdos apygardos teismui.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atliko 17 kratų įvairiose bendrovėse, jų vadovų namuose ir automobiliuose, o vykdant sulaikymo operaciją metalų konstrukcijų statinius gaminančios bendrovės direktoriaus I. S. vairuojamo automobilio „Nissan Altima“ bagažinėje ir sportiniame krepšyje aptiko 193 050 eurų, 189 680 JAV dolerių, 11 300 litų. Iš viso litais tai sudarė daugiau nei 1,1 milijono litų.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad Klaipėdoje veikiančios bendrovės direktorius I. S. kartu su klaipėdiečiu G. B. ir keturiais realios veiklos nevykdančių bendrovių vadovais per pusantrų metų iš uždarosios akcinės bendrovės, vadovaujamos I. S., pasisavino daugiau nei 1,4 milijono litų.

Išaiškinta, kad I. S., susitaręs su G. B., perdavė savo vadovaujamos bendrovės rekvizitus ir duomenis apie paslaugų pavadinimus ir kiekius, kurie turėtų būti įrašyti į netikrus juridinių asmenų dokumentus. G. B. įtariamajam I. S. perdavė netikrus keturių uždarųjų akcinių bendrovių dokumentus. Juose buvo nurodyti melagingi duomenys apie tai, kad šios bendrovės suteikė paslaugų už 1 479 073 litus. Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad už dalį paslaugų buvo sumokėta grynaisiais pinigais. Bendrovės direktorius I. S., gavęs suklastotus dokumentus apie tariamų paslaugų įsigijimą, organizavo pinigų pervedimą iš bendrovės banko sąskaitos į realios veiklos nevykdžiusių bendrovių sąskaitas ir taip imitavo atsiskaitymą. Nustatyta, kad keturi jokios ūkinės finansinės veiklos nevykdžiusių bendrovių vadovai, vykdydami išankstinį susitarimą, iš bendrovių sąskaitų išėmė 578 008 litus ir juos perdavė G. B. Pastarasis, tęsdamas nusikalstamą veiklą, didžiąją pinigų dalį perdavė I. S. Įtariama, kad I. S., tęsdamas nusikalstamą veiklą ir žinodamas, kad dokumentai yra suklastoti ir tarp bendrovių realiai jokių sandorių nėra buvę, įtraukė juos į savo vadovaujamos bendrovės buhalterinę apskaitą. FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai surinko duomenų, kad iš viso I. S. pasisavino daugiau nei 1,4 milijono litų savo vadovaujamos bendrovės lėšų, o įtraukdamas suklastotus dokumentus į buhalterinę apskaitą išvengė sumokėti 106 258 litus pelno mokesčio.

Ikiteisminio tyrimo byloje Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pareiškė civilinį ieškinį dėl nesumokėto 106 258 litų pelno mokesčio. Vieno iš kaltinamųjų sulaikymo metu rastiems pinigams 193 050 eurų, 189 680 JAV dolerių, 11 300 litų Klaipėdos apygardos prokuroras taikė laikiną nuosavybės teisių apribojimą.

Dėl įvykdyto turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo kaltinamiesiems gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min