TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą stos gauja, kaltinama Kėdainių rajone nužudžiusi sutuoktinius, tarp kaltinamųjų – keturi čigonai

Sulaikytasis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sulaikytasis
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismą pasiekė baudžiamoji byla dėl prieš pusantrų metų Kėdainių rajone, Pernaravos seniūnijoje, Gožių kaime, nužudytos senolių poros. Kai kurie įtariamieji kaltinami ir dėl daugiau nusikaltimų.

Prieš pusantrų metų, 2013 m. sausio 8 d. Kėdainių rajoną ir visą Lietuvą sukrėtė žiaurus įvykis. Tą dieną apie 13 val. Pernaravos sen., Gožių k., savo namuose, to kaimo gyventojas, užsukęs į svečius, kraujo klane rado negyvą 68-erių A.D. Moters rankos ir kojos buvo surištos, galva, veidas nusėtas žaizdomis.

Po kiek laiko pagalbinėse, nekūrenamose, patalpose rastas jos vyras 77-erių L.D., kurio rankos taip pat buvo surištos, galva sumušta. Nustatyta, kad vyras ten kankinosi pusantros paros. Jis buvo pristatytas į ligoninę, tačiau vėliau taip pat mirė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.

Nustatyti penki įtariamieji, tarp jų – dvi moterys

Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai operatyviai nustatė penkis įtariamuosius, įvykdžiusius šį kraupų nusikaltimą. Tai buvo dvi jaunos moterys ir trys vyrai, iš jų keturi romų tautybės asmenys: 26-erių septynių klasių išsilavinimą turintis Šiaulių r. gyventojas R.J, 26-erių pagrindinį išsilavinimą turintis šiaulietis L.B., 38-erių šešias klases baigęs kėdainietis A.S., 21-erių Dotnuvos seniūnijos, Žemaičių kaimo, gyventoja penkias klases baigusi J.J. ir kėdainietė 24-erių penkias klases baigusi A.A. Praėjus dviems dienoms po įvykio, operatyvaus darbo ir aktyvių pastangų dėka, minėti asmenys buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Tyrimo metu nustatyta, kad R.J. ir A.A., pasitelkdami į pagalbą A.S, veidus maskuodami kaukėmis, 2013 m. sausio pradžioje įsibrovė į Kėdainių rajono vienkiemyje stūksančią sodybą, panaudojo fizinį smurtą prieš itin garbaus amžiaus senukus, apiplėšė juos ir nužudė. Iš sodybos šeimininkų kaltinamieji pagrobė apie 4 tūkst. litų, banko kortelę su duomenimis. Ištuštinti sodybos šeimininkės banko kortelę organizuota grupė patikėjo J.J., kuri išėmė visus kortelėje buvusius pinigus – beveik 6 tūkst. litų.

Apiplėšė ir daugiau senukų

Tirdami šį nužudymą, Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK pareigūnai išsiaiškino, kad šie asmenys veikė organizuotoje grupėje ir nusikaltimus įvykdė ir kituose rajonuose: Raseinių, Anykščių, Pakruojo. Jų daromų nusikaltimų braižas buvo vienodas: jie užpuldavo atokesnėse vietovėse gyvenančius senyvo amžiaus žmones, žiauriai juos kankindavo, reikalaudami pinigų ir aukso. Minėtuose rajonuose buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl plėšimų, tačiau įtariamieji nebuvo nustatyti tol, kol jie neįvykdė nusikaltimo Kėdainių rajone.

Tyrimo duomenimis, R.J., A.A. kartu L.B. 2012 m. lapkričio pabaigoje apiplėšė garbaus amžiaus senjorų porą, gyvenančią Raseinių rajone. R.J. ir A.A., surišę sodybos šeimininkams rankas ir kojas, užklijavę burnas lipnia juosta, panaudoję fizinį smurtą iš senukų pagrobė pinigų, auksinių papuošalų ir kitų mažaverčių daiktų už 3 920 litų.

Kaltinamieji, panaudoję tą patį nusikaltimo modelį, apiplėšė ir 80 m. Anykščių rajono gyventoją S.V., iš kurios pagrobė daiktų bei pinigų, siekiančių 30 tūkst. litų.

Pastarieji, tęsdami nusikaltimų virtinę, apiplėšė ir Pakruojo rajone gyvenančius J.A. ir P.D. Prisistatė asmenimis, tariamai atvažiavusius pakeisti dujų balioną. Name radę 95 m. sodybos šeimininko revolverį, grasino juo nužudyti. Iš namo susirinko ir išsinešė mažaverčius buitinės technikos prietaisus bei revolverį, kurių vertė – per 1 tūkst. litų.

Trims iš penkių gresia kalėjimas iki gyvos galvos

Ikiteisminio tyrimo metu Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK pareigūnams padėjo kolegos iš Kauno apskr. VPK, Šiaulių apskr. VPK, Utenos apskr. VPK.

Po pusantrų metų, keturiolikos tomų, 2 500 lapų apimanti baudžiamoji byla atiduota į teismą, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Baudžiamojoje byloje nukentėjusiųjų artimieji pateikė apie 60 tūkst. litų civilinį ieškinį turtinei žalai ir 565 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Šiaulių, Kauno ir Panevėžio teritorinių ligonių kasoms kaltinamieji turės atseikėti daugiau nei 18  tūkst. litų.

R.J., A.A. ir A.S. gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos, L.B. iki dešimties metų, J.J. – iki šešerių metų kalėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min