Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 14:30

Prieš teismą stos grupuotė, gabenusi 300 kilogramų narkotikų

Sulaikytas hašišas
MKT nuotr. / Sulaikytas hašišas
Penki Lietuvos Respublikos piliečiai (V. M., V. K., S. S., G. Ž. ir E. S.) stos prieš teismą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu – 300 kg, kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Tyrimo duomeninimis, 2014 metų pradžioje organizuota asmenų grupė, veikė Lietuvos Respublikoje, Nyderlandų Karalystėje ir Rusijos Federacijoje.

Grupuotė, turėdama tikslą narkotines medžiagas gabenti tranzitu iš Vakarų Europos į Rusijos Federaciją, Nyderlandų Karalystėje neteisėtai įgijo labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – virš 290 kilogramų kanapių dervos.

Praėjusių metų pavasarį kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, Salaperaugio kaime, sustabdžius Lietuvos Respublikos piliečio vairuojamą vilkiką, puspriekabėje įrengtoje slėptuvėje buvo rasti 96 minėtos narkotinės medžiagos paketai.

Pasak ikiteisminį tyrimą atlikusių pareigūnų, tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad 2013 metų rudenį ir 2014 m. pradžioje minėti asmenys, panaudodami puspriekabes su įrengtomis slėptuvėmis, iš Baltarusijos Respublikos per Latvijos Respublikos teritorijoje ne kartą gabeno įvairius kiekius akcizais apmokestinamų prekių – cigarečių, kurias realizavo Lietuvoje.

Baudžiamojoje byloje pareikštas virš pusantro milijono litų ieškinys dėl valstybei padarytos turtinės žalos.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti  Panevėžio apygardos teismui. Ikiteisminį tyrimą atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų ir Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnų tyrimo grupė.  
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min