Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš teismą stos KAM pareigūnus papirkti bandę verslininkai

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai Vilniaus m. antrajam apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti vieninteliam bendrovės akcininkui ir vadovui 56 metų vilniečiui A. O., taip pat jo vadovaujamai įmonei kaip juridiniam asmeniui bei kitos bendrovės komercijos direktoriui 44 metų S.V. Jie kaltinami papirkimu bei sukčiavimu.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2008 metų gegužės pabaigoje. STT Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad pagrindinė bendrovė, kurioje komercijos direktoriumi dirba S.V., laimėjo Krašto apsaugos ministerijos skelbtą konkursą pasiūti Lietuvos kariuomenei lauko uniformas.

Užsakymui atlikti pagrindinė bendrovė į pagalbą pasikvietė kitą bendrovę, kuriai vadovauja vilnietis A.O. Jis prisiėmė atsakomybę pasiūti dalį produkcijos, kurią vėliau Krašto apsaugos ministerija, gavusi tarptautinių ekspertų išvadas dėl techninių specifikacijų reikalavimų neatitikimo, t. y. kaip brokuotą produkciją, atsisakė priimti.

Konkursą laimėjusi bendrovė patyrė daugiau kaip 100 tūkst. litų nuostolį, todėl paprašė pagalbinės įmonės savininką A.O. jį atlyginti. Vengdamas didelių išlaidų įmonės vadovas A.O. organizavo Lietuvos kariuomenės pareigūnų papirkimą, t. y. pasitelkė šiai užduočiai atlikti nuostolius patyrusios bendrovės komercijos direktorių S.V., kuris turėjo brokuotas kariuomenės lauko uniformas atvežti į Lietuvos kariuomenės sandėlius bei perduoti kariuomenės pareigūnams dalį pasiūlyto kyšio. STT Vilniaus valdybos pareigūnai nusikaltimo vietoje jį ir sulaikė.

Abiem kaltinamiesiems prokuroras skyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Pasak prokuroro Giedriaus Tarasevičiaus, sukčiavimai ir korupcija yra gana plačiai paplitusios nusikalstamos veikos, todėl jų tyrimui bei prevencijai skiriamas ypatingas dėmesys. Bet koks sukčiavimo atvejų, valstybės tarnautojų, pareigūnų papirkinėjimų išaiškinimas ir paviešinimas turėtų būti drausminamoji priemonė asmenims, linkusiems į tokio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Baudžiamasis įstatymas už šias įvykdytas nusikalstamas veikas numato laisvės atėmimo bausmę iki 8 metų, o juridiniams asmeniui – baudą, veiklos apribojimą arba juridinio asmens likvidavimą.

Praėjusiais metais Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai teismams perdavė 5 baudžiamąsias bylas, kuriose dėl valstybės tarnautojų papirkimo kaltinimai buvo  pateikti šešiems asmenims.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min