Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 29d. 13:37

Prieš teismą stos organizuota plėšikų grupė

Šiaulių miesto apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu, kurioje prokurorai kaltina septynis organizuotos grupės narius įvykužius stambaus mąsto plėšimą iš brangiakailių žvėrelių apdirbimo bendrovės, teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ramūnas Dobrovolskis teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje bendrovės savininkas ir šeši organizuotos grupės nariai kaltinami 2008–12–01 apiplėšę Pavartyčių kaime, Radviliškio rajone esančią kailių apdirbimo bendrovę, iš kurios pagrobė daugiau nei aštuonis tūkstančius švelniakailių žvėrelių audinių kailių, kurių bendra vertė siekia apie 830 tūkstančius litų.

Tyrimui vadovavusio prokuroro teigimu ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad bendrovės savininkas R.K. slegiamas skolų surado Marijampolėje veikusią organizuotą grupę ir sukurstė juos įvykdyti nuosavos bendrovės apiplėšimą, siekdamas atiduoti skolas už pinigus, kuriuos gautų iš draudimo bendrovės už pagrobtus apdraustus kailius.

Nusikaltimo dieną organizuotos grupės nariai 2008 metų lapkričio 30 ir gruodžio 1 dienos naktį atvyko į bendrovę, sumušo ir antrankiais surakino sargą, po to pagrobė anksčiau minėtus kailius, juos išveždami keturiais mikroautobusais. Nustatyta, kad organizuotos grupės narių atlygis už galimai padarytą plėšimą turėjo būti pelnas, gautas pardavus pagrobtus kailius.

Prokurorų ir teisėsaugininkų bendradarbiavimo dėka nusikaltimą galimai padarę ir pasislėpę asmenys buvo nustatyti sulaikyti po kelių mėnesių nuo nusikalstamos veikos padarymo, t.y. 2009 m. pradžioje.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo nustatytos ir kitos nusikalstamos veikos dėl kurių galimo padarymo pareikšti kaltinimai trims organizuotos grupės nariams – dėl narkotinių medžiagų disponavimo ir neteisėto šaudmenų laikymo.

Už didelės vertės turto plėšimą organizuotoje grupėje įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki dešimties metų.

Temos: 1 Plėšimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min