Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 11d. 15:46

Prieš teismą stos savo aukai galvą nupjovę telšiškiai broliai ir jų bendras

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje du telšiškiai broliai kaltinami prieš keletą metų kartu su kitu bendrininku įvykdę nužudymą.

Kaip rašoma Šiaulių apygardos prokuratūros pranešime, Telšių bendruomenę sukrėtęs nusikaltimas įvyko 2011 m. spalio mėn. 10 d., tuomet prie Germanto ežero esančiame miške buvo surastas žmogaus kūnas be galvos.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai ir Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ėmėsi skubių veiksmų, siekdami išsiaiškinti nusikaltimo aplinkybes bei galimai ją padariusius asmenis. Per kelias dienas jiems pavyko nustatyti ir sulaikyti tris galimai nusikalstamą veiką padariusius asmenis – minėtus brolius ir jų dėdę A.S. ir išaiškinti visas svarbias nusikaltimo padarymo aplinkybės.

Telšių apskrities policijos pareigūnai tyrimo metu nustatė, kad tarp pagrindinio nusikaltimo vykdytojo A.S. ir nužudytojo kilo konfliktas dėl praeityje patirtų nuoskaudų. Nustatyta, kad jie prieš įvykį bendravo tarpusavyje bei vartojo alkoholinius gėrimus.

Po vidurnakčio kaltinamiesiems ir nukentėjusiajam važiuojant automobiliu pratęsti išgertuves A.S., prisiminęs senas nuoskaudas, nusprendė susidoroti su A.R. Automobiliu nuvažiavus prie Germanto ežero nukentėjusysis buvo ištemptas iš automobilio ir mirtinai sumuštas.

Pareigūnai nustatė, kad kūnas buvo paslėptas nužudymo vietoje, o galva nuvežta ir užkasta į kitą vietą, siekiant apsunkinti kūno identifikavimą. Kaltinimai pareikšti tik dviem broliams, kadangi trečiasis įtariamasis mirė ikiteisminio tyrimo metu.

Pasak prokuroro, kaltinamųjų atlikti veiksmai traktuotini kaip padėjimas daryti nusikalstamą veiką (nužudymą), o vadovaujantis baudžiamuoju kodeksu bendrininkai atsako už vykdytojo padarytas nusikalstamas veikas.

Šiaulių apygardos teismui baudžiamąją bylą perdavė prokuroras E. Kerys, kuris ir palaikys valstybinį kaltinimą.

Už žmogaus nužudymą baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min