Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 24d. 10:27

Prieštaringos reputacijos veikėjo įmonė po VMI ir FNTT tyrimo sumokėjo nuslėptus mokesčius

Mokesčiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mokesčiai

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie LR Vidaus reikalų ministerijos (toliau – FNTT) informuoja, kad bendradarbiaudamos įsteigtame Rizikos analizės centre institucijos nustatė Marijampolės įmonę, kuri iš savo lėšų apmokėdavo valdybos pirmininko prieštaringos reputacijos veikėjo išlaidas už asmenines keliones prabangiu automobiliu, pokalbius mobiliaisiais telefonais, statybines medžiagas.

Už pirktas statybos medžiagas bendrovė dar ir susimažino mokėtiną į biudžetą Pridėtinės vertės mokestį. Iš viso po patikrinimo bendrovė sumokėjo 80 tūkst. litų viršijančią mokesčių, baudų ir delspinigių sumą. VMI ir FNTT pažymi, kad šis baigtas patikrinimas – tik vienas epizodas iš daugelio, atliekant išsamų bendrovės valdybos pirmininko veiklos tyrimą, kuriame tiriamas galimai neteisėtas žinomo veikėjo praturtėjimas, neapmokestintų pajamų legalizavimas, kiti ekonominiai nusikaltimai.

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija Marijampolėje įsikūrusią bendrovę patikrino po VMI ir FNTT Rizikos analizės centre apdorotos bei institucijai pateiktos informacijos apie anksčiau už pinigų plovimą Vokietijoje teisto verslininko veiklą, su juo susijusias įmones, gaunamas pajamas. Patikrinimo metu Marijampolės AVMI specialistai nustatė, jog 2010 metais bendrovės valdybos pirmininko privatiems poreikiams  tenkinti  buvo naudojamas bendrovei priklausantis prabangus lengvasis automobilis Mercedes Benz, mobilūs telefonai, kurių skirtingais mėnesiais valdybos pirmininkas turėjo iki 11. Kelionės lapuose bendrovė nurodydavo, kad valdybos pirmininkas kasdien važinėjo maršrutu Vilnius – Marijampolė – Vilnius, tačiau patikrinimo metu buvo nustatyta, kad atskiromis dienomis, kai buvo tariamai važinėta nurodytu maršrutu, minėtas valdybos narys nebuvo Lietuvoje. Bendrovės išlaidos patikrinimo metu buvo pripažintos kaip valdybos pirmininko pajamos natūra, ir bendrovė privalėjo sumokėti gyventojų pajamų mokestį bei Valstybinio socialinio draudimo įmokas.

Bendrovė taip pat neva savo reikmėms įsigijo įvairių statybinių medžiagų (stogo dangą, trinkeles, šviestuvus,  medinius langus, šildymo prietaisus ir kt.), tačiau nustatyta, kad visos šios medžiagos buvo skirtos valdybos pirmininkui. Bendrovė ne tik mokėjo už šias medžiagas, tačiau jų pirkimo PVM traukė į PVM atskaitą ir sumažino mokėtiną į biudžetą PVM sumą. Tą patį bendrovė darė ir su valdybos pirmininko išlaidomis mobiliesiems pokalbiams.

Patikrinimo metu bendrovei iš viso papildomai apskaičiuota 68 tūkst. litų mokėtina PVM, GPM ir VSD įmokų  bei šių mokesčių delspinigių suma, skirta beveik 15 tūkst. litų bauda.  

Rizikos analizės centras įsteigtas praėjusių metų pabaigoje, siekiant plėtoti VMI ir FNTT bendradarbiavimą keičiantis ir analizuojant su įvairiais pažeidimais bei nusikalstamomis veikomis, darančiomis neigiamą įtaką ar žalą valstybės finansų sistemai bei mokesčių surinkimui, susijusią informaciją, nustatant grėsmes valstybės finansų sistemai bei mokesčių surinkimui. Rizikos analizės centras veikia VMI patalpose, jis aprūpintas šiuolaikine kompiuterine ir kita analizės darbui būtina technine įranga, sukurtos prieigos prie VMI ir FNTT bei kitų duomenų bazių, informacijos šaltinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min