Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prigesusią Kauno pedofilijos bylos ugnį bandoma pakurstyti knyga

N.Venckienės knygoje – tragiška jos brolio D.Kedžio istorija, teisiniai pedofilijos bylos dokumentai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / N.Venckienės knygoje – tragiška jos brolio D.Kedžio istorija, teisiniai pedofilijos bylos dokumentai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Garliavoje (Kauno raj.) buvo pristatyta teisėjos Neringos Venckienės knyga „Drąsiaus viltis išgelbėti mergaitę“. Kedžių ir Venckų šalininkų tarpe buvo matyti ir Kauno nusikalstamo pasaulio pasaulio pažibos Henriko Daktaro žmona Ramutė Daktarienė.

Susirinko gausus būrys

Šeštadienį žmonių minia vos tilpo Garliavos bendruomenės kultūros cento salėje, kur vyko Kauno apygardos teismo teisėjos N.Venckienės knygos „Drąsiaus viltis išgelbėti mergaitę“ pristatymas.

Knygoje pateikta daug teisinių dokumentų, ikiteisminio tyrimo medžiagos fragmentų, atspindinčių Kauno pedofilijos skandalo ištakas, vyksmą ir dramatiškus posūkius. Knygoje taip pat patekiama dalis žiniasklaidoje skelbtų N.Venckienei ir Drąsiui Kedžiui palankių straipsnių.

Renginyje, be kitų, dalyvavo nuolatiniai D.Kedžio šalininkai – Seimo narys Saulius Stoma, kraštutinių pažiūrų veikėjas Mindaugas Murza, kunigas Jonas Varkala, D.Kedžio giminės ir artimieji.

Atvyko ir Henytės žmona

Į renginį atvyko ir sunkiais nusikaltimais kaltinamo Kauno mafijos veterano H.Daktaro-Henytės žmona R.Daktarienė. Vienam žurnalistui ji tvirtino užjaučianti nuo pedofilų ir korumpuotos teisėsaugos nukentėjusią šeimą, nes nukentėjusi yra ir ji pai – esą H.Daktaras kalinamas neteisėtai, jis neva nėra padaręs jam primetamų sunkių nusikaltimų.

N.Venckienė savo kalboje pabrėžė, jog šios knygos tikslas buvo atskleisti sunkią jos brolio Drąsiaus kovą su pedofilų klanu už savo dukrą, parodyti, kokia sugedusi, paskendusi melo liūne yra šalies teisėsauga. Kliuvo ir žurnalistams, abejojusiems D.Kedžio versijos teisingumu ir kėlusiems mintį, kad pedofilijos skandalas kilo dėl D.Kedžio ir jo buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės nesutarimų, kovos dėl teisės auginti judviejų dukrą.

Netiki natūralia mirtimi

Knygaišleista ir pristatyta D.Kedžio mirties metinių išvakarėse. Dviguba žmogžudyste įtariamo D.Kedžio kūnas buvo rastas švaros akcijos „Darom“ metu, prie Kauno marių, Kauno rajone. Pagal Lietuvos tesimo medicinos ekspertų išvadas, D.Kedys mirė neblaivus, užspringęs savo skrandžio turiniu. D.Kedžio artimieji ir gausus būrys jų šalininkų įstikinę, jog jis buvo slepiamas ir nužudytas.

Knygos pristatymo renginyje kalbėjęs Seimo narys S.Stoma sakė, kad D.Kedys buvo išmestas kaip šiukšlė, tačiau tapo judėjimo prieš valdžios ir teisėsaugos korupcijos simboliu.

„Žmonės, neleiskime, kad su mumis elgtųsi, kaip su šiukšlėmis“, – jausmingai kalbėjo parlamentaras.

Paskelbė Garliavos kankiniu

Pristatyme taip pat pasisakė, savo kūrybos eilėraščių perskaitė keletas garbaus amžiaus garliaviškių. Jų lūpomis D.Kedys buvo paskelbtas „Garliavos kankiniu“.

Jau keturias gyvybes nusinešusi istorija prasidėjo 2008 m. gruodžio paskutinėmis dienomis, kai Garliavos gyventojas parašė pareiškimą Kauno Panemunės PK, esą A.Ūsas tvirkino (vėliau teigė, kad prievartavo) jo mažametę dukrą. Kaip nusikaltimo bendrininkę, sąvadautoją jis nurodė savo buvusią sugyventinę, mergaitės motiną Laimą Stankūnaitę. Tuo metu D.Kedys ir L.Stankūnaitė bylinėjosi dėl dukters globos, A.Ūsas atstovavo L.Stankūnaitę kaip visuomeninis gynėjas.

Bylos tyrimas užtruko. D.Kedys ėmė tvirtinti, kad pedofilų orgijose dalyvavo ir Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius ir nenustatytas asmuo, vardu Aidas. D.Kedys taip pat tvirtino, kad nusikaltimo bendrininkė buvo ir Violeta Naruševičienė, esą taip pat pardavinėjusi savo dukrą pedofilams.

2009 m. spalio 5 d., kaip įtariama, D.Kedys nušovė J.Furmanavičių, V.Naruševičienę ir pasislėpė. 

Vienintelis įtariamasis pedofilijos byloje Andrius Ūsas mirė 2010 metų birželį – nuskendo, apsvaigęs nuo alkoholio. Šių metų balandžio 4 dieną Kauno apygardos prokuratūra nutraukė tyrimą dėl A.Ūso mirties priežasties nustatymo. Oficialiai paskelbta mirties priežastis – nelaimingas atsitikimas: A.Ūsas užduso vandenyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min