Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 4d. 11:37

Prisistatęs mokesčių inspekcijos darbuotoju sukčius bandė sužinoti banko duomenis

Valstybinė mokesčių inspekcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) perspėja gyventojus dėl melagingų skambučių bei ragina nepasitikėti mokesčių inspekcijos darbuotojų vardu prisistatančiais asmenimis.

Išplatinti šį perspėjimą paskatino vienas įvykis. Į Kauno AVMI Kėdainių poskyrį trečiadienį kreipėsi šio miesto gyventojas, kuris pranešė sulaukęs skambučio mobiliuoju telefonu. Mokesčių mokėtojui skambinęs žmogus prisistatė esantis iš mokesčių inspekcijos ir gyventojo paprašė nurodyti banko sąskaitos numerį, paaiškinęs, jog norintis grąžinti permoką už elektrą.

Sunerimęs kėdainietis kreipėsi į mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrį, kurio darbuotojams pranešė apie skambutį bei pateikė jam skambinusio asmens telefono numerį. VMI darbuotojas gautuoju telefonu paskambino sukčiui ir prisistatė norinčiuoju susigrąžinti permoką bei pasiteiravo, kaip galima būtų tai padaryti. Sukčius jam nurodė pateikti savo banko sąskaitos numerį ir prisijungimo duomenis. Kėdainių poskyrio darbuotojas visą surinktą informaciją skubiai perdavė rajono policijos pareigūnams, kurie toliau tirs šį atvejį.

Tokių melagingų skambučių, kai sukčiai dangstosi mokesčių inspekcijos vardu bei prašo pateikti banko sąskaitų numerius bei kitus asmens duomenis, sulaukė ir Vilniaus, Klaipėdos ir kitų šalies regionų gyventojai.

Kauno AVMI pažymi, kad mokesčių permokos grąžinamos tik pateikus prašymą arba deklaraciją VMI. Mokesčių inspekcijos specialistai neskambina gyventojams ir neprašo nurodyti jokių asmens ar banko sąskaitų duomenų. Visi mokesčiai, rinkliavos ir įmokos surenkami į sumokami į VMI prie FM surenkamąją sąskaitą LT Nr. LT24 7300 0101 1239 4300.

Mokesčių administratorius ragina gyventojus būti budrius bei apie įtarimą sukėlusius skambučius pranešti Mokesčių inspekcijos Pasitikėjimo telefonu 1882 bei šalies Policijos komisariatams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min