Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 27d. 16:24

Privertusieji nepilnametį pardavinėti narkotines medžiagas bus teisiami

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys perdavė nagrinėti apygardos teismui neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – turto prievartavimu, reikalavimu atlikti neteisėtus veiksmus, neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu ir platinimu nepilnamečiui kaltinami du anksčiau teisti užsienyje (vienas jų ir mūsų šalyje) panevėžiečiai – 25 metų E.K. ir 27 metų M. Š.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, E.K. ir M. Š., veikdami kaip bendrininkų grupė, pernai ir šiemet įvairiose Panevėžio vietose reikalavo, kad vienas nepilnametis panevėžietis moksleivis platintų narkotines medžiagas (kanapes) ir atiduotų tokiu būdu uždirbtus pinigus. Nepilnametis mušimu ir gąsdinimu buvo verčiamas paklusti smurtautojams.

„Žalingus įpročius vartoti narkotines medžiagas, ypač jaunus žmones, labai dažnai paakina jų platintojai, pardavinėjantys „dozes“ miesto parkuose ir kitose jaunimo susibūrimo vietose. Narkotinių medžiagų prekeiviai nesibodėjo naudotis nepilnamečio paslaugomis, priversdami pardavinėti psichologiniu spaudimu ir kartais net fiziniu smurtu įpirštas neteisėtas prekes ir atiduoti uždirbtus pinigus“, – teigia ikiteisminį tyrimą organizavęs ir jam vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

Pasak prokuroro Rimanto Vagrio, padarytose nusikalstamose veikose yra požymių nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl turto prievartavimo, reikalavimo atlikti neteisėtus veiksmus, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis  ir pasikėsinimo platinti nepilnamečiui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai ir Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Įstatymai tiems, kas neteisėtai disponavo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti bei vertė tą daryti nepilnamečius, numato laisvės atėmimo bausmę iki 12 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min