Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pro pasieniečių punktą norėjusį prasiveržti kontrabandininką sustabdė „ežys“

Širvių punktas
VSAT nuotr. / Širvių punktas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šalčininkų rajone šimto tūkstančio litų vertės cigarečių krovinį vežęs vairuotojas dideliu greičiu bandė prasiveržti pro jį stabdžiusių pasieniečių punktą. Įžūlus vairuotojas, ant kurio mašinos buvo užkabinti savadarbiai „numeriai“, buvo sustabdytas ant kelio patiesus „ežį“ – priverstinio stabdymo juostą.

VSAT nuotr./Pro pasieniečius bandęs prasmukti automobilis
VSAT nuotr./Pro pasieniečius bandęs prasmukti automobilis

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad ketvirtadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai, budėję Širvių punkte, pastebėjo dideliu greičiu nuo Dieveniškių pusės atlekiantį automobilį.

Širvių punktas yra prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą, jame visą parą budi Lietuvos pasieniečiai. Per čia iš kilpos į Šalčininkus veda vienintelis kelias.

Širviuose į abi puses vykstantys vairuotojai privalo sustoti, paklusti uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimams, pateikti galiojančius savo bei visų keleivių asmens dokumentus, leisti apžiūrėti transporto priemonę.

Naktį maždaug 130 kilometrų per valandą greičiu lėkusio automobilio Audi C4 vairuotojas nė nemanė sustoti patikrinimui ir, manoma, tikėjosi tiesiog įžūliai „prasimušti“ pro punktą. VSAT pareigūnai tam buvo pasiruošę – kai punkte vairuotojas nestojo, netoliese buvęs pasienietis staigiai ant kelio išvyniojo „ežį“, kurį automobilis pervažiavo.

VSAT nuotr./Automobilyje rastos cigaretės
VSAT nuotr./Automobilyje rastos cigaretės

Pradurtomis padangomis bėglys dar nulėkė apie 200 metrų, tuomet sustojo ir pasinaudodamas tamsa spruko į čia pat esantį mišką.

Atskubėję pasieniečiai automobilyje iš viso rado 15 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Pagal muitinės taikomą kontrabandinių rūkalų vertinimo metodiką šio krovinio vertė yra apie 106 tūkst. litų.

Ant automobilio buvo užkabinti savadarbiai kartoniniai „numeriai“, kuriuose skaičiai buvo užrašyti markeriu. Manoma, kad taip kontrabandininkai tikėjosi, jog pasieniečiai pagal numerius neatseks, kam priklauso mašina.

Kai G. Žagunio užkardos pareigūnai iš mašinos iškrovė cigaretes, po galine sėdyne rado ir tikruosius šio Audi C4 valstybinius numerio ženklus.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Automobilis ir cigaretės saugomi Vilniaus rinktinėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min