Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 2d. 11:03

Pro šalį vykusi pora Marijampolėje puolė gelbėti avarijos aukų: „Mergina klykė iš skausmo, vaikino sąmonė blėso“

Įvykio vietoje
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Įvykio vietoje

Naujųjų metų pradžią Marijampolėje apkartino kraupi naktinė avarija, per kurią trys žmonės žuvo, dar trys buvo sužeisti. Pirmiau už medikus ir pareigūnus tragedijos vietoje atsidūrusios liudininkės pasakojimas iškėlė klausimų dėl specialiųjų tarnybų reakcijos į karščiausią 2019-ųjų pradžios iškvietimą.

Su 15min redakcija susisiekė Inga G., kuri, kaip pati sako, labai netyčia irgi tapo šios kraupios avarijos liudininke.

„Įvykio vietoje buvau 03:07, taigi atvažiavau kartu su policininkais. Kadangi vykau kartu su vyru, kuris daugiau nei 20 metu tarnavo Lietuvos specialiosiose pajėgose, tai pro avarijos vietą pravažiuoti ramiai tiesiog negalėjau. Mano vyras bėgo į pagalbą, neapčiuopė pulso abiejų suaugusių žmonių, todėl puolė gelbėti jaunimo. Mergina klykė iš skausmo, vaikinukas spėjo pasakyti, koks jo vardas, kad jam šešiolika.

Jaunuolis jau buvo beprarandąs sąmonę, mano vyras, kaip paaiškėjo, vaikino bendravardis, maldavo jo neužsimerkti, maldavo būti su juo, laikė jo ranką“, – pasakojo liudininkė.

Ji dar pridūrė, kad nuraminti jaunuolį buvo vargu ar įmanoma, iš skausmo ir streso jis blaškėsi.

„Buvo užspausti visi penki. Atvažiavo dar du policijos ekipažai. Po 7 min. pagaliau atvyko ir 4 gelbėtojų ekipažai. Baisiausia, nors atstumas nuo gelbėjimo stoties nesiekia ir 3 km, tik po 15 minučių pagaliau atvažiavo ir greitoji, o ir ne iš tos pusės“, – karščiausiais neišdildomais prisiminimais dalijosi Inga.

Ji svarstė, kad galbūt berniukas būtų išgelbėtas, „jei ne BPC ilgi klausinėjimai ir greitosios labai ilgas važiavimas“.

„Policininkai ją skubino mažiausiai penkis kartus“, – tvirtino liudininkė.

Suprasti akimirksniu

  • Policijos departamento užfiksuotais pirminiais bylos duomenimis, 2019 m. sausio 1 d. apie 3 val. Marijampolėje, Šermukšnių g., susidūrė automobiliai „VW Golf“ ir „Audi A4“. Per eismo įvykį žuvo automobilio „VW Golf“ vairuotojas (g. 1978 m.) ir kartu važiavusi keleivė (g. 1980 m.) bei nukentėjo kartu važiavę trys nepilnamečiai, kurie dėl įvairių kūno sužalojimų pristatyti į ligoninę.
  • Vienas nepilnametis (g. 2002 m.) nuo gautų sužalojimų netrukus mirė. Automobilio „Audi A4“ vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino, tačiau buvo surastas laukuose ir pristatytas į ligoninę dėl sužalojimų, patirtų eismo įvykio metu.
  • Kariuomenės atstovai suskubo visuomenę informuoti, kad sausio 1-osios naktį skaudų eismo įvykį galimai sukėlęs asmuo yra Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione (Marijampolė) tarnaujantis profesinės karo tarnybos vyresnysis eilinis, tarnybą pradėjęs 2016 m.

Inga G. prasitarė po matytų avarijos padarinių nemiegojusi visą naktį.

„Nes kaip tik važiavome pasiimti iš naujametinio vakarėlio dukros, kuriai taip pat šešiolika“, – vieną iš jautraus požiūrio aspektų paaiškino 15min skaitytoja.

15min tikisi papildyti publikaciją specialiųjų tarnybų atstovų komentarais.

Marijampolės apskrities VPK nuotr./Įvykio vietoje: kas liko iš „Audi A4“
Marijampolės apskrities VPK nuotr./Įvykio vietoje: kas liko iš „Audi A4“

Trečiadienį priešpiet pranešta, kad į avariją patekusiam kariui „Audi“ vairuotojui pareikšti įtarimai dėl trijų žmonių žūties ir dar dviejų sužalojimo, svarstyta, ar būtina jį suimti. Teismas leido laikyti įtariamąjį suimtą vieną mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min