Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Probacijos tarnybų pareigūnai: „Pagaliau buvome išgirsti“

Apykojė
123rf.com nuotr. / Apykojė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuteistuosius laisvėje prižiūrintiems pareigūnams pažadėta apmokėti už pridėtas papildomas funkcijas.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) ir Probacijos tarnybų darbuotojų profesinės sąjungos atstovai susitikime su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu pirmadienį gavo pažadą, kad bus peržiūrėtas finansavimas ir rasta papildomai lėšų padidinti atlyginimus pareigūnams, besirūpinantiemsnuteistųjų, bausmę atliekančių neizoliuojant nuo visuomenės,priežiūra, kontrole ir resocializacija.

Probacijos pareigūnų profsąjungos vadovas Mindaugas Stankus teigė, kad tai turėjo būti daroma dar prieš dvejus metus. Tada įsigaliojo naujasis Probacijos įstatymas ir pareigūnams pridėta funkcijų, kurioms atlikti per mėnesį papildomai prireikdavo papildomų laiko sąnaudų (iki 30 ar net daugiau valandų per mėnesį), priklausomai nuo to, kiek kiekvienas pareigūnas turi prižiūrėti nuteistųjų.

Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos nuotr./Loreta Siščekienė
Lietuvos VRS respublikinės profesinės sąjungos nuotr./Loreta Siščekienė

„Taigi, papildomas krūvis pareikalavo ir papildomų sąnaudų. Įstatymą išleido, funkcijų pridėjo (tarp jų ir elektroninį monitoringą), pliusus dėl neva gerinamų nuteistųjų, prižiūrimų laisvėje, būklės susidėjo, o juodą darbą dirbančius pareigūnus paliko vargti už tą patį atlyginimą, kuris į rankas ne visada siekia ir 1 500 Lt. Taip du metus ir vargome. Pagaliau buvome išgirsti“, – antradienį paviešintame pranešime spaudai cituojamas M.Stankus.

Pasak LTPF pirmininkė Loretos Soščekienės, pareigūnai, suprasdami, kokia yra situacija, nerealių dalykų neprašė. „Teisingumo ministerijai pateikti labai realūs prašymai – tikrai daug dirbantiems ir savo laisvalaikį aukojantiems pareigūnams padidinti pareigybės kategoriją. Tai – apie 100 litų ant popieriaus“, – teigė L.Soščekienė.

Pareigūnų profsąjungų atstovų teigimu, tai – ne pirmas kartas, kuomet koreguojami įstatymai visiškai ignoruojant, kaip nauja tvarka pakeis pareigūnų darbo krūvius. „Nors šio įstatymo autoriui Remigijui Šimašiui ne kartą sakyta, kad reikia kartu įvertinti ir pareigūnus, jų darbo krūvius, mes kelerius metus buvome negirdimi“, – apgailestavo L.Soščekienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min