Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 11:24 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 20d. 14:00

Prokuratūra – apie Kaune sužalotą 2 mėnesių kūdikį: mama ir jos sugyventinis policijai žinomi

Kauno klinikose atlikta unikali procedūra
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno klinikose/ Asociatyvi nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kaune į ligoninę pristatytas beveik dviejų mėnesių kūdikis, kuriam nustatytas kraujavimas į smegenis. Dėl šios nelaimės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kauno apygardos prokuratūros teigimu, sužaloto mažamečio mama ir jos sugyventinis teisėsaugai yra žinomi.

Papildyta 13.45 val. Ketvirtadienio popietę Kauno klinikose surengta trumpa spaudos konferencija, kurios metu Vaikų intensyvios terapijos gydytoja, vaikų ligų gydytoja Birutė Šinkūnienė paaiškino, ką reiškia sukrėsto kūdikio sindromas. Apie konkretų šį atvejį ji nekalbėjo.

„Sukrėsto vaiko sindromui būdinga tai, kad nėra išorinių traumos požymių, bet dažniausiai yra kraujosruvos smegenyse – po kietuoju smegenų dangalu, tarp kietojo ir voratinklinio dangalo, kraujosruvos akių dugne“, – sindromo simptomus apibūdino gydytoja.

Kūdikio sukrėtimo pasekmės, anot jos, būna didžiulės: kas penktas vaikas neišgyvena, o išgyvenusiuosius gali kankinti įvairūs neurologiniai sutrikimai, pvz., aklumas, regos sutrikimas, kurtumas. Gali sutrikti tiek motorikos, tiek protinis vaiko vystymasis. Paaugęs jis gali prastai vaikščioti.

„Kažkodėl mes nekalbame apie sukrėsto suaugusio asmens sindromą. Kūdikio galva sudaro trečdalį kūno. Smegenys yra labiau vandeningos, kaklo raumenys silpni. Kai vaikas kratomas, pvz., paėmus už kojų, smegenys, galima sakyti, daužosi į priekinį ir užpakalinę kaukolės sienelę. Tuomet trūksta kraujagyslės, kurios yra platesnės už suaugusių. Bekratant dar numetamas tas vaikas ant lovos. Dar būdinga, už kur buvo laikomas vaikas. Nustatomi pakitimai tų organų. Dažniausiai laikoma už krūtinės, rankų, kartais pilvo. Taip gali būti pažeisti ir pilvo organai. Springstant imama už kojyčių“, – paklausta, ar sindromą visuomet nulemia smurtas prieš mažamečius, paaiškino B.Šinkūnienė.

Paklausta, ką tuomet reiktų daryti, kai kūdikis ima springti, ji patikino, kad reikia paguldyti mažyli ant rankos ir penkis kartus smarkiai suduoti tarp menčių ranka. Tuomet atversti kūdikį ir patikrinti, ar burnoje yra svetimkūnis – jį pašalinti. Jei svetimkūnio nesimato – reikia spausti krūtinės ląstą 5 kartus. Šią procedūrą galima kartoti, kol atvažiuoja greitoji pagalba ar kol kūdikis atspringsta.

„Kartais tėvai sukratymą naudoja kaip kūdikio raminimo priemonę. Ar iš beviltiškumo. Rizikos grupėje yra tie vaikai, kurie neramūs dėl pilvo dieglių – nuo 2 savaičių amžiaus iki 3 mėnesių“, – teigė gydytoja.

Pasak jos, tokių atvejų skyriuje pasitaiko vienas kitas per metus. Iki šios savaitės šiemet dar nebuvo pristatytas nė vienas sukrėsto kūdikio sindromą patyręs mažylis. Tai nėra dažna patologija.

Kaip praneša Kauno apskrities policija, naujagimis į gydymo įstaigą atvežtas ketvirtadienį 19.55 valandą iš buto, esančio Žemaičių plente, Kaune.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Daugiau detalių apie jį 15min atskleidė Kauno apygardos prokuratūros atstovė spaudai Izabelė Bočkienė. Pasak jos, įtarimai dar nėra niekam pareikšti.

„Ketvirtadienį, apie 20 valandą, į Kauno klinikų skubios pagalbos skyrių buvo atvežtas beveik dviejų mėnesių kūdikis. Pirminiais duomenimis, jam nustatytas nepatikslintos trukmės sąmonės ir kvėpavimo sutrikimas. Mažametis, manoma, buvo supurtytas. Tikslūs sužalojimų duomenys paaiškės gavus teismo medicinos tyrimo išvadas“, – teigė I.Bočkienė, patikinusi, kad kūdikio sveikatos būklė yra sudėtinga, jis gydomas reanimacijoje.

Anot jos, įvykio metu su kūdikiu buvo 1998 m. gimusi jo mama ir šios sugyventinis, gimęs 1993 m. Vyras nėra sužaloto mažamečio tėvas.

Abu jie teisėsaugai yra žinomi. Nėra duomenų, kad kūdikis būtų sistemingai patyręs smurtą – išorinių smurto žymių nenustatyta. Teisėsaugai anksčiau šie asmenys buvo žinomi, kaip pabrėžia prokuratūra, ne dėl smurto prieš vaiką. Dėl kokių konkrečiai padarytų nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų – nekomentuojama.

„Šiuo metu vykdomos apklausos. Apklausiama kūdikio mama, jos sugyventinis, šeimos kaimynai“, – tikino I.Bočkienė.

15min žiniomis, tiek kūdikio mama, tiek sugyventinis savo kaltę neigia. Tikina, kad vaikutis ėmė dusti, jie jį gaivino.

Kauno klinikos įvykio nekomentuoja, nes tai susiję su konkrečiu mažamečiu ir dėl to, kad vyksta ikiteisminis tyrimas.

Kauno apskrities Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė Ieva Daukšienė BNS sakė, kad kai paaiškės daugiau detalių, bus vertinamas grėsmės vaikui lygis. Atstovės teigimu, šeima tarnybai anksčiau nebuvo žinoma.

Kaip 15min teigė I.Daukšienė, šis kūdikis – vienintelis vaikas šeimoje.

15min primena, kad ketvirtadienį į Kauno klinikas buvo atvežtas pustrečio mėnesio amžiaus kūdikis iš Šiaulių, kuris irgi patyrė kraujo išsiliejimą į smegenis. Tad šiuo metu gydymo įstaigoje gydomi tu nukentėję mažyliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min