Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2010 04 22, 16:13

D.Kedys užspringo, jo organizme aptikta 3,7 prom. alkoholio, o rastas ginklas – tas pats, kuriuo nušauti du žmonės (atnaujinta 19.20 val.)

Ketvirtadienio pavakarę Generalinėje prokuratūroje surengta speciali spaudos konferencija, kurios metu pabandyta atsakyti į visuomenę dominančius klausimus dėl Teismo medicinos instituto ekspertizės išvadų apie Drąsių Kedį.
R.Petrauskas
„Tai, kas dabar yra ištirta, neduoda teigti, kad mirtis buvo smurtinė“, – ketvirtadienį sakė laikinasis prokurorų vadas R.Petrauskas. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Ketvirtadienį daugelį nustebino paskelbta informacija, jog 37 metų D.Kedys mirė užspringęs savo skrandžio turiniu.

Generalinėje prokuratūroje surengta speciali spaudos konferencija, kurios metu bandyta atsakyti į visuomenę dominančius klausimus dėl Teismo medicinos instituto ekspertizės išvadų.

„Šiandien jau galiu pasakyti kaip pareigūnas, oficialiai: taip, tai yra Drąsius Kedys“, – sakė laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas, kuris trečiadienį pabrėžė, jog šią išvadą gali patvirtinti tik kaip žmogus, bet ne kaip prokuroras.

Jis pakartojo, kad D.Kedys mirė užspringęs: „Mirties priežastis yra svetimkūnis kvėpavimo takuose.“

Atsakingas pareigūnas ir toliau atkakliai tvirtino, jog D.Kedžio mirtis nebuvo smurtinė. Anot R.Petrausko, netgi nuodugniai apžiūrėjus palaikus nerasta nei išorinių smurto žymių, nei vidaus organų sužalojimų. „Buvo atliekama tomografija, praktiškai buvo patikrintas visas kūnas. Jei būtų kažkokios poodinės sraujosrūvos – jos būtų atsispindėję. Deja, tai neatsispindėjo.“Tiriami visi audiniai, ieškoma kažkokių cheminių pašalinių medžiagų organizme, – R.Petrauskas pasakojo, kad atliekami ir tokie tyrimai, kurių rezultatai atsakys, ar D.Kedys nebuvo nunuodytas.

R.Petrauskas minėjo, kad ekspertai preliminariai patikslino D.Kedžio mirties laiką: nuo penktadienio popietės iki vidurnakčio. Kaip žinoma, kūnas rastas šeštadienį prieš vidurdienį.

Užspringo, nes buvo mirtinai girtas?

Paprašytas detalizuoti, kaip būtent D.Kedys galėjo užspringti ir uždusti, prokuroras atsakė: „Paties veiksmo aš nemačiau.“

Jis minėjo, kad D.Kedžio organizme rasta 3,7 promilės alkoholio. Teigiama, jog šalia kūno rastas butelis, jame buvo skysčio, galimai degtinės. Etikete nepasikliaujama: moksliškai tiriama, kas konkrečiai tai yra.

Ar D.Kedys galėjo užspringti būtent todėl, kad buvo bemaž mirtinai girtas?

„Iš to, ką turime šiandien, galiu sakyti – taip. Nes visų pirma jis buvo rastas kniūbsčias. Tad mes galime manyti, kad buvo taip“, – dalijosi informacija R.Petrauskas.

Tiria, ar bėglys nenunuodytas

R.Petrauskas pabrėžė, kad šiandien žinoma tik dalis ekspertizės išvadų, nes, pavyzdžiui, narkotikų paieškos organizme testas „pagal technologijas užtrunka iki mėnesio“.

Jis dar sykį pakartojo: „Mes dar neturime visų tyrimų. Neturime būtent histologinių tyrimų rezultatų. Tik tada bus galima atsakyti, ar nebuvo dar kažkokio pašalinio, sakyčiau, cheminio poveikio organizmui. Tiriami visi audiniai, ieškoma kažkokių cheminių pašalinių medžiagų organizme.“

Ar D.Kedį galėjo kažkas nunuodyti? „Mes tiriame visas versijas, tarp jų – ir šią. Dėl to ir atliekami visi tyrimai.“

R.Petrauskas pasakojo, jog visas D.Kedžio palaikų ekspertizės procesas yra nufilmuotas, viskas buvo atliekama itin kruopščiai ir smulkiai. Prokurorų vadovas neprieštarautų, jei galutines mūsų šalies ekspertų komisijos išvadas dar vertintų nepriklausomas specialistas, geriausia – užsienietis.

Ant ginklo, kuriuo nušautas teisėjas, – Kedžio DNR

Anot laikinojo Generalinės prokuratūros vadovo, jau aišku, kad ginklas, rastas ant Kauno marių kranto šalia D.Kedžio, yra tas pats, kuriuo praėjusį rudenį Kaune nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius bei Violeta Naruševičienė. Teigiama, jog ant pistoleto rasta DNR pėdsakų, kurie visiškai sutapo su D.Kedžio biologiniu kodu. „Išvada tokia, kad jis buvo prisilietęs prie to ginklo, o ginklas tas pats, kuriuo buvo nušauti du žmonės“, – pridūrė laikinasis generalinis prokuroras.

Kaip dvigubos žmogžudysdės byla bus tiriama toliau, jei pagrindinis įtariamasis – nebegyvas?

„Aš manau, kad byla bus tiriama toliau. Tai nereiškia, kad byla nutraukiama. Viskas apsunkėja, tačiau viskas įmanoma, kas įmanoma. Tik tiek, kad reikia įdėti papildomai darbo. Bet visų pirma mes norime išsiaiškinti paties Kedžio mirties aplinkybes, – tikino R.Petrauskas ir pridūrė: – Galiu pasakyti tiesiai šviesiai: mes labiausiai buvome suinteresuoti, kad Kedys būtų gyvas.“

Beje, R.Petrauskas minėjo, kad dar šį vakarą laukia į Generalinę prokuratūrą iš Kauno apygardos prokuratūros grįžtančių kolegų, kad galėtų apsitarti, „kas yra pas juos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min