Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuratūra gula kryžiumi prieš I.Achremovo paleidimą į laisvę

Achremovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Achremovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismas penktadienį išnagrinėjo prokuratūros skundą dėl buvusio „Vilniaus brigados“ nario Igorio Achremovo lygtinio paleidimo iš įkalinimo vietos.

Skundą pateikusi prokurorė Larisa Fedotova teisėjų kolegijai aiškino, kad paleisdamas I.Achremovą į laisvę pirmosios instancijos teismas neatsižvelgė į padaryto nusikaltimo sunkumą, nusikaltimo motyvus. Pasak priokurorės, nuteistojo paleidimas, esą, neatitinka visuomenės interesų.

Prokurorė L.Fedotova teismui priminė, kad I.Achremovo teisinė padėti buvo švelninama jau tris kartus: mirties bausmė pakeista įkalinimu iki gyvos galvos, terminas sutrumpintas iki 25 metų, o be to nuteistasis net perkeltas iš kalėjimo į pataisos namus.

I.Achremovą ginantis advokatas Gintaras Petukauskas teismui sakė, kad „kalėjime turi būti laikomas ne tas žmogus, kurį galima ten laikyti, o tas, kurio negalima ten nelaikyti“.

Pasak advokato, bausmė – tai nėra jos atlikimas pataisos įstaigoje „nuo skambučio iki skambučio“.

„Nuteistasis pasitaisęs, stojo į doros kelią ir gali būti pataisytas be izoliavimo nuo visuomenės. Nemanau, kad žmogus, kuris prisikalto, šitą kryžių turi nešti visą gyvenimą, tuo labiau – pataisos namuose“, – sakė advokatas.

Savo sprendimą teismas turėtų paskelbti gegužės 27 d.

Tai jau penktasis I.Achremovo bandymas anksčiau laiko ištrūkti į laisvę, kuris, atrodė bus vainikuotas sėkme. Gegužės pradžioje Vilniaus 3–iasis apylinkės teismas patenkino Pataisos namų atstovų teikimą dėl I.Achremovo lygtinio paleidimo. Prokuratūra šiam sprendimui iš pradžių irgi nesipriešino. Tačiau vėliau persigalvojo ir teismo sprendimą apskundė.

Kaip žinoma, už dienraščio „Respublika“ žurnalisto V.Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje, 1994–ųjų rudenį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai: I.Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka.

B.Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę, ji buvo įvykdyta.

I.Achremovui taip pat skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2004 metų sausį Vilniaus apygardos teismo sprendimu nuteistajam laisvės atėmimo bausmė buvo sumažinta iki 25 metų. Remiantis šia nutartimi, į laisvę jis turėtų išeiti 2018 metų spalio 21–ąją.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min