2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Prokuratūra: kaltinimai liuteronų vyskupui dėl pradanginto milijono litų – nepagrįsti

Praėjusiais metais Priekulės parapija apkaltino Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupą Mindaugą Sabutį pradanginus beveik prieš dešimtmetį paaukotą milijoną litų (289 tūkst. eurų). Prokuratūra buvo pradėjusi tyrimą dėl šių kaltinimų ir antradienį paskelbė, kad vyskupas viską darė sąžiningai.
Mindaugas Sabutis
Mindaugas Sabutis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje priimtas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupo galimo turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, antradienį paskelbė prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai metų rugpjūtį, po to, kai buvo gautas Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Priekulės parapijos tikinčiųjų atstovo pareiškimas apie tai, jog Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas M.Sabutis be Konsistorijos pritarimo 2009 metų pabaigoje paskolos sutartimi vienai įmonei paskolino daugiau nei 289 tūkstančius eurų, kuriuos buvo paaukojęs mecenatas.

Kaip buvo rašoma pareiškime, pasibaigus paskolos grąžinimo terminui, pinigų bažnyčia neatgavo, mat įmonė bankrutavo.

Išanalizavus visus ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, šių metų balandžio 25 dieną buvo priimtas nutarimas ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Ikiteisminiame tyrime itin svarbiu tapo 2009-aisiais tarp vyskupo ir mecenato pasirašytas susitarimas, kurio pagrindu už dalį aukotų lėšų pagal pasirašytą susitarimą, vyskupas skyrė reprezentacinio automobilio pirkimui Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Konsistorijos reikmėms, o kitą dalį, pagal susitarimą, paskolos sutarties pagrindu paskolino.

Pagal tarp vyskupo ir mecenato pasirašytą susitarimą, mecenatas norėjo, kad dovanoti pinigai „augintų procentus“, o gauta suma būtų naudojama kunigų paramai. Pagal surinktus duomenis, matyti, kad įsipareigojimo vyskupas laikėsi, dalį pinigų skyrė automobilio pirkimui, o kitus iš pradžių padėjo į atidarytą terminuoto indėlio sąskaitą banke, vėliau sudarė paskolos sutartį su įmone, kuri bankrutavo.

Surinktų duomenų visumos pagrindu ikiteisminiame tyrime buvo priimtas nutarimas jį nutraukti, nes nenustatyta, kad vyskupas veikė nusikalstamai siekdamas iššvaistyti Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios turtą – pinigines lėšas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min